Новини компанії

Травень 18, 2023

Митці та військові зачитали вірші кримськотатарською — «Bizim вірші» від Суспільне Крим

До Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу відомі митці та військові зачитали вірші кримськотатарською мовою у проєкті «Bizim вірші» (в перекладі з кримськотатарської bizim — наші). 

Цього тижня відео як кримськотатарською, так і українською мовами почали виходити між основними програмами на Суспільне Крим та усіх місцевих каналах Суспільного Мовлення, на ютуб-каналі й фейсбук-сторінці Суспільне Крим.

Читайте також: Наслідки геноциду кримськотатарського народу та відновлення справедливості — у спецефірі від Суспільне Крим

«На Суспільне Крим зазвучала українська класика кримськотатарською й навпаки. Цим проєктом наша команда хоче продемонструвати єдність кримськотатарського та українського народів, це таке поєднання тих спільних для наших народів сенсів, які містяться у творах наших письменників, на кшталт Тараса Шевченка та Бекіра Чобан-заде, і людських історій самих читців, що декламують уривки. Наш колега, керівник проєкту “Bizim вірші” Богдан Вацко, дуже ретельно намагався підібрати вірш під кожного учасника. Загалом ми плануємо випустити 12 таких роликів: 6 творів звучатиме кримськотатарською й 6 українською», — каже продюсер Суспільне Крим Руслан Халапов

Героями перших роликів стали медик із «Азовсталі», військовослужбовець бригади «Азов» Асан Ісенаджиєв, громадська діячка та режисерка Ярослава Кравченко, військовослужбовець, режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, режисер, сценарист, блогер Наріман Алієв. Вони продекламували уривки з творів Лесі Українки, Тараса Шевченка та Бекіра Чобан-заде.

Читайте також: Суспільне Крим презентує серійний документальний проєкт «Шлях до Криму»

Нагадаємо, команда регіонального мовлення Суспільного спільно із Суспільне Крим готує спеціальний ефір про наслідки депортації кримськотатарського народу, яку радянська влада організувала у 1944 році — дивіться на місцевих телеканалах Суспільного, включно із Суспільне Крим, а також на телеканалі Суспільне Новини18 травня о 18:05. Крім цього, сьогодні о 22:45 вийде завершальний випуск серійного документального проєкту «Шлях до Криму».

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Суспільне Крим — офіційний сайт телеканалу Суспільного Мовлення Суспільне Крим, всеукраїнського супутникового телеканалу, який мовить 24/7.

Оперативні новини у соцмережах: