Новини компанії

Травень 13, 2023

Оголошено склад національного журі на Євробаченні-2023

Вперше в історії проведення Пісенного конкурсу Євробачення Суспільне Мовлення надало можливість українцям обрати склад національного журі через голосування у мобільному застосунку Дія. Українці обрали п’ятірку журі з десяти кандидатів, яка голосує за найкращих виконавців у фіналі Євробачення-2023.

Читайте також: Фінал Євробачення-2023: гурт TVORCHI — під номером 19 

До складу національного журі увійшли: 

  • Олександр Фоззі Сидоренко, співак, учасник гурту «ТНМК» — 21,81% 
  • Світлана Тарабарова, співачка, композиторка й авторка пісень — 17,31%
  • Тоня Матвієнко, заслужена артистка України — 14%
  • Олег Собчук, фронтмен і засновник гурту «СКАЙ» — 11,67%
  • Євген Хмара, композитор і піаніст  — 10,08%

Головою національного журі став Олександр Фоззі Сидоренко, оскільки отримав найбільшу підтримку під час опитування. 

«Це був новий досвід для мене, — зазначив Олександр Фоззі Сидоренко. — Висока честь, велика відповідальність. Намагалися бути чесними».

Національне журі оцінювало учасників Євробачення-2023 з укриття.

ZLATA OGNEVICH стала речницею України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023 та оголосить бали національного журі у прямому ефірі шоу.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення запустило голосування за склад національного журі 29 березня, яке тривало тиждень. Загалом у голосуванні взяло участь понад 720 тис. українців. 

Раніше українці мали змогу проголосувати 17 грудня 2022 року у застосунку Дія за кандидата від України у фіналі Національного відбору на Євробачення-2023, а також за склад журі у Нацвідборі.

67-й Пісенний конкурс Євробачення приймає Ліверпуль від імені України. Представник України гурт TVORCHI виступив з  піснею «Heart of Steel».

Радіо Промінь — офіційний радіотранслятор Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Фото: Володимир Шевчук