Новини компанії

Травень 03, 2023

Коронацію Чарльза III ексклюзивно покажуть на Суспільне Культура

У суботу, 6 травня, о 12:20 у Великій Британії відбудеться урочиста церемонія коронації Чарльза III. В Україні подію ексклюзивно транслюватиме телеканал Суспільне Культура. Ведучі живої трансляції — журналіст Юрій Макаров та історик Олександр Зінченко. Час трансляції буде оголошено найближчими днями.

Церемонія коронації Чарльза III розпочнеться 6 травня, коли Чарльз III разом з королевою-консортом Каміллою прибудуть до Вестмінстерського абатства. 

За традицією, король Чарльз постане перед народом, після чого складе коронаційну присягу і сяде в коронаційне крісло. Помазання проводитиме Архієпископ Кентерберійський, Преосвященний Джастін Велбі. Після помазання відбудеться інвеститура — королю вручать регалії, а архієпископ покладе на голову короля корону. У момент коронації по всій Великій Британії лунатимуть збройні салюти. У прикінцевій частині король пересяде з коронаційного крісла на трон. 

Читайте також: Король Чарльз III відкрив сцену Євробачення-2023

Також буде коронована королева Камілла, хоча їй не доведеться складати присягу. Після повернення до Букінгемського палацу король та королева привітають людей з балкона палацу.

Дорогою до Вестмінстерського абатства та назад короля й королеву супроводжуватимуть пишні процесії за участі Збройних сил Сполученого Королівства та країн Співдружності.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних і мистецьких подій країни та світу.