Новини компанії

Квітень 28, 2023

Спротив Славутича російській окупації — у новому документальному проєкті Суспільне Чернігів «Славутич — це Україна»

30 квітня о 18:30 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів — прем'єра документального проєкту «Славутич — це Україна»

Славутич — місто-супутник Чорнобильської АЕС та наймолодше місто України. За часів СРСР його гуртом будували представники восьми союзних республік. 35 років потому будівничі трьох кварталів цього міста — росіяни — прийшли туди з війною. 

Як російські танки три дні затримували українські військові, озброєні лише автоматами, мирний протест тисяч містян та вигнання росіян з міста — з українськими гаслами і з російською лайкою, — команда Суспільне Чернігів зібрала свідчення очевидців та відшукала унікальні відеокадри боротьби Славутича з окупантами і боїв за місто.

Читайте також: Найцікавіше за тиждень від Суспільне Чернігів: 20 — 27 квітня

«Ідея створити фільм і розповісти про ті події виникла тоді, коли 26 березня 2022 року я побачив неймовірні кадри мітингу в Славутичі — коли чи не половина міста вийшла на мітинг виганяти російських окупантів. Вже у квітні з'явилися перші інтерв’ю, але мені тоді здавалося, що цю історію недостатньо розповідають. І після успіху наших перших двох фільмів — «Битва за Чернігів» та #Лютий #Опір #Прилуки — зрозумів, що час настав», — каже автор фільму, продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток.

Спочатку Славутич опинився у повній ізоляції, потім колони російських військових сунули на місто, яке лишалося одним із небагатьох українських островів посеред окупованої території півночі. 

«У Славутичі не було свого виробництва хліба, вони самі почали його пекти. Там була настільки складна ситуація з борошном, що їхній перший хліб був, фактично, з піском — з того зерна, яке відшукали. Крім цього, люди там пережили шестиденний блекаут, три дні боїв за місто, коли російським танкам протистояли мобілізовані місцеві жителі з автоматами. Потім, коли російські військові зайшли в Славутич, їх пішли проганяти звідти містяни, не боячись російських куль і гранат. Такого опору не очікували як російські окупанти, так і люди самі від себе, бо ще до вторгнення був стереотип про Славутич як про проросійське місто», — каже Андрій Тіток.  

«Славутич — це Україна» — третій документальний проєкт Суспільне Чернігів про воєнну агресію росії на Чернігівщині. Перший з них — трилогія «Битва за Чернігів», вийшла наприкінці 2022 року. Прем’єра ще одного фільму — #Лютий #Опір #Прилукивідбулася у лютому 2023 року. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

У Чернігівській області — це телеканал Суспільне Чернігів та Українське Радіо Чернігів.

Дивитися Суспільне Чернігів можна в ефірі та онлайн на сайті філії. Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах: