Новини компанії

Березень 28, 2023

Євробачення-2023: в Ліверпулі пройде фестиваль реалізований в співпраці з українцями

У вівторок, 28 березня, Ліверпульська міська рада оприлюднила деталі EuroFestival. Напередодні Пісенного конкурсу Євробачення-2023 в британському Ліверпулі пройде двотижневий культурний фестиваль, що представить 24 проєкти, 19 з яких  —  створені у співпраці між британськими та українськими митцями. Фестиваль триватиме з 1 по 14 травня.

Читайте також: 50 днів до фіналу Євробачення-2023 в Ліверпулі

«EuroFestival є унікальним у всіх сенсах. Жодне інше місто, що приймало Євробачення, ніколи не курувало творчу програму такого масштабу та розмаху, віддаючи шану культурі та спадщині як Ліверпуля, так і України у найбільш незабутній спосіб», — поділилася Клер Макколган, директорка Департаменту культури Ліверпуля та кавалер Ордену Британської імперії.

Мета організаторів фестивалю — продемонструвати об'єднувальну силу музики й мистецтва. Більшість проєктів, представлених у межах EuroFestival, будуть натхненні слоганом Євробачення-2023 «Обʼєднані музикою», що відображає унікальний характер 67-го Пісенного конкурсу.

«EuroFestival стане видовищною вітриною мистецьких і творчих талантів з Великобританії та України в неймовірній співпраці. Від інсталяцій та перформансів до 900 повітряних зміїв, запущених британськими й українськими дітьми, цей двотижневий культурний фестиваль об'єднає людей і створить незабутні спогади для гостей Ліверпуля, залучених до Пісенного конкурсу Євробачення», — сказав Міністр Євробачення Стюарт Ендрю.

Серед найяскравіших проєктів програми: Soloveiko Songbirds (Соловейка), Jamala — QIRIM, Protect The Beats (Захистіть Бітів), Land & Sky (Земля та Небо), Home & Dreams (Дім та Мрії) та багато інших.

Один з найамбітніших проєктів — Soloveiko Songbirds (Соловейка) — передбачає створення 12 масштабних світлових солов'їв, які будуть розміщені по всьому Ліверпулю. Кожен соловейко представлятиме окремий регіон України, пташки матимуть унікальне оперення та спеціально розроблений музичний супровід. Разом вони створюватимуть стежку, якою ліверпульці та гості міста зможуть прогулятися протягом двох тижнів фестивалю. 

11 травня переможниця Євробачення-2016 Джамала у супроводі філармонійного оркестру BBC презентує новий альбом «QIRIM», написаний на основі кримськотатарських народних пісень. 

«У ці темні часи для України презентація нового альбому в Ліверпулі є важливою місією для мене. Так само як і найдорожчі спогади нашого життя, ми плекаємо нашу культуру як найцінніший скарб, — поділилася Джамала. — У супроводі філармонічного оркестру BBC я вперше виконаю повну версію QIRIM. Це платівка, яку ми з командою буквально врятували з-під завалів минулого року. Альбом, який зберігає красу і велич моєї рідної культури».

Фото з інстаграму @jamalajaaa

Один з перших масштабних монументів у Ліверпулі — пам'ятник Нельсону — стане місцем проведення перфомансу Protect The Beats (Захистіть Бітів). Монумент укріплять мішками з піском, щоб відтворити спосіб захисту українських пам'ятників від руйнації в разі обстрілів. У межах заходу відбудеться прем'єра нового короткометражного документального фільму, в якому розповідатиметься про те, як протягом минулого року в Україні проходили живі концерти й перформанси. Проєкт має на меті продемонструвати захист як фізичної, так і музичної спадщини в єдиному контексті.

Land & Sky (Земля та Небо) та Home & Dreams (Дім та Мрії) обʼєднає 450 дітей з України та стільки ж з Мерсісайду для участі в одночасному масовому перформансі. Повітряні змії, зроблені та розмальовані українськими й британськими дітьми, запустять в Нью-Брайтоні та в чотирьох різних куточках Україні.

Детальніше про EuroFestival читайте на офіційному сайті Visit Liverpool.

Нагадаємо, щосуботи о 16:45 на каналі Суспільне Культура виходить спеціальний проєкт до 67-го Пісенного конкурсу — «Щоденники Євробачення». У кожному випуску ведучі проєкту Анна Тульєва та Тімур Мірошниченко розповідають про головне і найцікавіше з Євробачення.  

Представниками України на цьогорічному конкурсі є гурт TVORCHI. Нещодавно вони презентували оновлену версію пісні «Heart of Steel», з якою представлять Україну на Пісенному конкурсі Євробачення-2023 в Ліверпулі вже цього травня. У своїй пісні TVORCHI співають про незламність і силу духу людей, створених з волі та сталі. У гранд-фіналі Євробачення-2023 TVORCHI виступатимуть під номером 19.

Радіо Промінь — офіційний радіомовник Євробачення. 

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.