Новини компанії

Березень 07, 2023

«Жіночі обличчя війни» — 8 березня на Радіо Промінь

У середу, 8 березня, Радіо Промінь презентує проєкт до Міжнародного жіночого дня — «Жіночі обличчя війни». Впродовж дня в ефірі Радіо Промінь звучатимуть вісім історій жінок з військової сфери, розділених між минулим і сьогоденням: перші чотири історії стосуватимуться жінок Української повстанської армії та Українських січових стрільців, наступні — сучасної доби, починаючи з 2014 року до повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Читайте також: «День, якого не повинно бути» — поезія темних часів на Радіо Промінь

Історія жінок в українському війську нараховує вже сотню років. Про історичні й легендарні постаті учасниць «Жіночої чоти» УСС, руху опору УПА, а також про їхніх наступниць, які зі зброєю у руках боронять нашу свободу — слухайте 8 березня в ефірі Радіо Промінь та в серії подкастів на SoundCloud.

Героїнями восьми портретів проєкту стануть:

  • Дарія Ребет — громадська діячка, упівка і єдина жінка в керівних органах підпілля. Пережила п’ять арештів. На еміграції продовжила активну громадську діяльність. Історія в ефірі о 12:00.
  • Валерія Бурлакова — журналістка, письменниця, волонтерка. Молодша сержантка, яка пройшла шлях від військовослужбовиці штурмової роти до командирки міномета Збройних сил України. Історія в ефірі о 13:00.
  • Олена Степанів — перша жінка-офіцерка, керівниця чоти Української Галицької Армії, докторка наук, фотомодель і  громадська активістка. Пройшовши пекло російського полону, продовжувала боротьбу, викладання й активну діяльність. Історія в ефірі о 14:00.
  • Марія Назарова — активістка, волонтерка, інструкторка з тактичної медицини. Розробляла і запроваджувала програму з підготовки бойових медиків. Мріє, що в українській армії будуть найкрутіші у світі тактичні медики. Історія в ефірі о 15:00.
  • Марія Савчин — зв'язкова Організації українських націоналістів, до 1950-х років на рівні з чоловіками воювала у підпіллі, кілька разів була заарештована. Після втечі написала книгу спогадів про боротьбу в УПА. Історія в ефірі о 16:00.
  • Катерина Корнієнко — підполковниця Збройних сил України, начальниця служби цивільно-військового співробітництва. Виросла на Донбасі й повернулася на свою малу батьківщину, коли розпочалася війна, щоб звільняти її. Однією з перших серед військовослужбовиць отримала бойовий досвід. Історія в ефірі о 17:00.
  • Ольга Підвисоцька — одна із трьох найвідоміших жінок-доброволиць Першої світової війни. Вчителька, яка не лише змінила професію, а й стала командиркою сотні Січових стрільців. Історія в ефірі о 18:00.
  • Юлія Микитенко — філологиня, яка стала офіцеркою. Воювала на Сході України, згодом стала кураторкою першого в історії жіночого класу Київського військового ліцею ім. Івана Богуна. Зараз старша лейтенантка Микитенко на передовій, командує взводом розвідки «Пекельні шершні». Історія в ефірі о 19:00.

Радіо Промінь — перша музична радіостанція України, що працює в ефірі з 1965 року. За форматом це музично-інформаційний канал. Має загальнонаціональне покриття, мовить 24 години на добу. 95% пісень в ефірі Радіо Промінь — українською мовою. З усіма частотами в регіонах та лінками на соцмережі Суспільного можна ознайомитися за посиланням. Радіоканали Суспільного також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.