Новини компанії

Березень 07, 2023

Номінований на «Оскар»® «Будинок зі скалок» — на Суспільне Культура

У неділю, 12 березня, о 22:30 на телеканалі Суспільне Культура відбудеться прем’єра фільму «Будинок зі скалок», номінованого на цьогорічний «Оскар»® у категорії «Документальний повнометражний фільм».

Читайте також: Ексклюзивний показ Церемонії вручення «Оскара»® на Суспільне Культура в Україні

Після прем’єри фільму, в ніч з 12 на 13 березня, на телеканалі Суспільне Культура відбудеться ексклюзивна пряма трансляція ювілейної 95-ї Церемонії вручення премії «Оскар»®.

Перед показом «Будинку зі скалок», 12 березня о 22:00, на телеканалі Суспільне Культура вийде програма «Культурний інстинкт», гостями якої будуть українські продюсерки фільму Дарія Бассель та Вікторія Хоменко.

«Будинок зі скалок» — документальний фільм 2022 року, створений у копродукції України, Данії, Швеції та Фінляндії. У стрічці йдеться про життя дитячого притулку у прифронтовому Лисичанську Луганської області. Герої фільму — діти, які живуть тут до визначення їх подальшої долі, та їхні вихователі. На момент зйомок герої фільму перебували всього лише за 20 кілометрів від лінії фронту. 

Режисер стрічки — Сімон Леренг Вільмонт з Данії, лінійний продюсер та другий режисер — Азад Сафаров. До зйомок долучили також правозахисницю Олену Розвадовську, яка допомагала режисерам правильно спілкуватися з дітьми.

«Нам важливо було показати світові, що переживають ці діти через війну. Ми можемо бачити й розуміти якісь очевидні наслідки війни — зруйновані будинки і вбитих людей. Але часто ми не бачимо опосередкованих наслідків, як ця війна впливає на життя дітей. Водночас це фільм і про те, як у скрутні часи дітям допомагають виховательки. Про те, як вони підтримують дітей в час, коли зовні війна і всередині їхніх домівок війна. І ці виховательки — єдині, хто може поділитися з цими дітьми любов’ю і теплом. Це фільм про зв’язок між дітьми та дорослими», — каже Азад Сафаров.

Робота над фільмом тривала понад два роки. На зйомках переважно були присутні лише дві людини: режисер Сімон Леренг Вільмонт та другий режисер Азад Сафаров. За словами Азада Сафарова, доволі часто вони вимикали камеру і йшли просто грати чи спілкуватися з дітьми. Лише за дев’ять місяців від початку зйомок герої фільму дійсно дозволили знімати щось про себе та бути поруч із ними. 

Світова прем’єра «Будинку зі скалок» відбулася у січні 2022 року на кінофестивалі «Санденс», де вона здобула нагороду за «Найкращу режисуру». Того ж року фільм здобув дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival, а також перемогу в категорії «Найкращий фільм документального конкурсу» на Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції, нагороду за «Найкращий документальний фільм» на Film Independent Spirit Awards та «Найкращий європейський документальний фільм» на European Film Awards.

«Звісно, ми раді та горді ексклюзивно транслювати премію “Оскар”® на телеканалі Суспільне Культура. Але для нас це не просто трансляція світової події — зрештою, це важливий майданчик культурної дипломатії, де може і має бути висловлена підтримка Україні в її протистоянні російському вторгненню. Минулорічна церемонія звела таку підтримку до рівня проблематики “refugee crisis”, на жаль, не скориставшись можливістю назвати агресора агресором, а війну — війною. Цього року в одній категорії з “Будинком зі скалок” на нагороду претендує стрічка “Навальний”, серед лейтмотивів якої є і відбілювання “хороших русских”, і теза “війна путіна, а не росії”. Тому події цьогорічної премії Американської кіноакадемії аналізуватимемо дуже пильно — і тим важливіше ознайомити якнайширшу аудиторію зі стрічкою “Будинок зі скалок”, створеною в українській копродукції та на матеріалі української травми. Втім, якщо у вашому місті буде можливість подивитись фільм у кінотеатрі — не вагайтесь і йдіть на найперший сеанс, аби підтримати дистриб’юторів, що випускають важливе кіно в прокат навіть під час воєнного стану», — каже виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук'ян Галкін

В український прокат фільм виходить 9 березня. 

Подивитися трейлер фільму можна за посиланням

Нагадаємо також, що на Радіо Культура нещодавно вийшло інтерв’ю з лінійним продюсером та другим режисером «Будинку зі скалок» Азадом Сафаровим, в якому він розповів про героїв фільму, шлях до номінації на «Оскар»®, а також про те, чому Сімон Леренг Вільмонт, який ніколи не знімає більше однієї стрічки в одній країні, працює на Донбасі вже вдруге.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.