Новини компанії

Грудень 20, 2022

Оргкомітет Нацвідбору Євробачення розглянув звернення KRUTЬ

Оновлення: У тристоронній комунікації Cуспільного Мовлення, фіналістів KRUTЬ і TVORCHI були розібрані зауваження, які направила KRUTЬ до команди Суспільного. KRUTЬ не має жодних претензій до організації і обрання TVORCHI переможцями Нацвідбору на Євробачення 2023.

19 грудня організаційний комітет Національного відбору на Євробачення-2023 на позачерговому засіданні розглянув звернення фіналістки Нацвідбору KRUTЬ щодо музичного супроводу виступу TVORCHI у фіналі конкурсу, а також щодо видання треку «Heart Of Steel» дистрибуційним лейблом «Believe».

Щодо першого питання, за словами учасниці KRUTЬ, у приспіві гурту TVORCHI звучав дабл основного вокалу у прямому ефірі, що є порушенням Правил Національного відбору: «виконувати Пісню у Відборі вокально наживо під акомпанемент записаного музичного супроводу, який може містити запис беквокалу; при цьому відповідна фонограма не повинна містити основний вокал, дабли основного вокалу».

Оргкомітет Євробачення заслухав оцінку музичного продюсера Нацвідбору Дмитра Шурова. Він зазначив, що під час прослуховування ефірного запису виступу у фіналі TVORCHI чути додаткову обробку у зазначених секундах, яка може бути даблом. Це тонкий музичний нюанс, який зможуть помітити лише професіонали. Водночас він зазначив, що не вважає, що така невідповідність запису вимогам правил є суттєвою для оцінки виступу і обрання переможцями TVORCHI.

Організаційний комітет врахував, що низку дрібних порушень під час Нацвідбору допустили одразу кілька фіналістів, проте жодне з них не стало достатньою підставою для дискваліфікації когось з учасників. Оргкомітет не міг не враховувати особливі умови цього відбору і для підготовки артистів, і для роботи музичного продюсера, команди організаторів і виробників телеверсії.

«У ході підготовки фіналу могла статися технічна помилка, через яку в ефірі у фонограмі гурту TVORCHI протягом певних секунд звучав дабл живого вокалу Джеффрі. Така необачність дійсно могла статись: під час війни, за надскладних умов роботи, з регулярною відсутністю зв'язку та електрики. Через складний звук на майданчику (поїзди метро) на репетиціях, до ефіру цього не почув ніхто, включаючи мене. Всі ми — учасники, організатори та музичний продюсер — працювали в рівних умовах і пережили багато складних моментів заради того, щоб фінал відбувся саме таким, яким його побачили люди. Наприклад, я відслуховував списки фіналістів, шукаючи мобільний зв'язок у щойно звільненому Херсоні. Мені дуже прикро, що така ситуація трапилась і я приношу свої вибачення всім учасникам фіналу та глядачам за цей інцидент. Вважаю, що він не може ставити під сумнів колосальну роботу всієї команди. Ми знову здивували світ, адже ніхто не очікував, що фінал вдасться провести на такому високому рівні за цих обставин. І журі, і люди зробили свій вибір, проголосувавши за найбільш переконливий номер фіналу», — зазначив Дмитро Шуров.

Щодо другого питання, за словами KRUTЬ, ця компанія продовжує працювати на території країни-агресора. За отриманою Суспільним інформацією, «Believe» — це французька компанія, що займається дистрибуцією в Європі та Азії. Дистрибуція пісень фіналістів цією компанією не є порушенням правил Нацвідбору. 5 із 10 фіналістів Нацвідбору опублікували свої конкурсні пісні через дистриб’ютора «Believe», ще троє працювали з ним донедавна.

Організаційний комітет Євробачення ухвалив рішення, що звернення фіналістки KRUTЬ не є підставою для припинення участі TVORCHI у Нацвідборі. Крім того, за пропозицією Дмитра Шурова оргкомітет ухвалив рішення для покращення організації відбору в майбутньому залучати додаткового спеціаліста, що стежитиме за відповідністю ефірного звуку виступів учасників правилам під час репетицій і прямого ефіру.

Нагадаємо, у суботу, 17 грудня, в ефірі Суспільного відбувся фінал Національного відбору на Пісенний конкурс Євробачення-2023. За результатами голосування членів журі й глядачів, які голосували у застосунку Дія, переміг гурт TVORCHI, який отримав 19 балів: 10 балів від глядачів та 9 балів від суддів. KRUTЬ зайняла друге місце.

Фото — Анастасія Мантач