Новини компанії

Грудень 09, 2022

Стежте за Чемпіонатом світу в Катарі навіть без світла — на Радіо Промінь

Радіо Промінь продовжує висвітлювати Чемпіонат світу з футболу у Катарі-2022. Всі матчі 1/4 фіналу, півфіналу, а також матч за 3-є місце та фінал Радіо Промінь транслюватиме наживо.

Читайте також: Чвертьфінальні поєдинки Чемпіонату світу з футболу — дивіться на Суспільному

В умовах нестабільного енергопостачання, радіотрансляції дозволяють футбольним уболівальникам не пропустити жодної миттєвості мундіалю, попри труднощі. Коментують матчі на Радіо Промінь Галина Вініченко, Олександр Монзолевський, Вадим Корженко, Вадим Власенко, Костянтин Дульцев та Олександр Обремський.

Галина Вініченко каже, що Радіо Промінь намагається подарувати українцям трохи приємних футбольних радощів у непростий час:

«Радіо — це атмосфера та інформація за мінімальних технічних умов. Ми намагаємося створювати тим українцям, які вимушено сидять без світла, — справжнє футбольне свято. Для мене особисто — це велика честь і відповідальність. Працюю старанно і натхненно, й продовжуватиму у тому ж дусі, бо я щаслива, що маю таку можливість: у час війни продовжувати займатися улюбленою справою», — розповідає Галина.

Олександр Монзолевський розповів, наскільки важливими є радіотрансляції матчів в умовах нестабільного енергопостачання та інтернету, а також про специфіку роботи футбольного коментатора на радіо.

«В одному з коментарів слухач Променя написав: “Мій дід слухав радіотрансляції з чемпіонату світу 1966 року, минуло 56 років і я теж слухаю радіотрансляцію”. Насправді радіо- і телекоментар радикально відрізняються один від одного. Цікаві історії, статистичні дані, які використовуються в телевізійному коментарі, коли глядач бачить картинку, можуть бути недоречними під час радіотрансляції, оскільки слухач повністю покладається на коментатора. Мабуть, все-таки правильніше таку роботу називати не коментаторством, а аудіосупроводом.

Нашій аудиторії важливо знати, де і в якому місці знаходиться м’яч в цю хвилину, частіше треба оголошувати рахунок матчу, змальовувати той чи інший ігровий епізод на полі та навіть акцентувати на тому, які трибуни, наскільки колоритні вболівальники, яка форма у футболістів — усе, аби тільки слухач міг собі уявити цю картинку.

Радіотрансляція має й певну перевагу перед телевізійною. Немає потреби зосереджувати увагу на чомусь одному, можна спокійно займатися своїми справами й слухати аудіосупровід, а радіокоментатор намалює картину. Та й зрештою, аудіотрансляція споживає менше трафіку, якщо її слухати через інтернет, якщо через радіоприймач — тут більше незалежності від електропостачання. Можливо, все одно красу забитого м’яча краще бачити, але під час радіотрансляції коментатор запросто може і “некрасиво” забитий м’яч зробити суперголом», — підсумовує Олександр Монзолевський.

Графік трансляцій матчів на Радіо Промінь:

9 грудня

  • 17:00 — Хорватія – Бразилія
  • 21:00 — Нідерланди – Аргентина

10 грудня

  • 17:00 — Марокко – Португалія
  • 21:00 — Англія – Франція

Також поєдинки транслюють місцеві телеканали Суспільного Мовлення* та сайт Суспільне Спорт. Всі матчі у записі можна дивитися на сайті Суспільне Спорт за посиланням.

По завершенні кожного матчу ігрового дня дивіться післяматчеву студію на місцевих каналах Суспільного Мовлення та ютуб-каналі Суспільне Спорт, де гості-експерти та коментатори проаналізують матчі.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — офіційний  транслятор Чемпіонату світу з футболу-2022. Радіо Промінь — офіційний радіопартнер Чемпіонату світу з футболу-2022.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанцій (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media.

* Крім Суспільне Крим. Трансляції матчів Чемпіонату світу на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення доступні при використанні цифрового телебачення Т2, а також у мобільному застосунку Дія. Матчі не транслюються у мережах кабельних провайдерів та на супутнику.