Новини компанії

Листопад 15, 2022

У Чехії «Нагороду Пам'яті народів» уперше вручать лауреату з України

У четвер, 17 листопада, о 21:00 на телеканалі Суспільне Культура розпочнеться пряма трансляція церемонії вручення чеської «Нагороди Пам'яті народів», якою щорічно вшановують видатних борців з тоталітаризмом. Цього року вперше нагороду отримає і лауреат з України.

Подія відбудеться у Національному театрі у Празі.

Коментуватимуть прямий ефір урочистої церемонії телеведуча Суспільне Культура Софія Челяк і правозахисник Володимир Бєглов.

Організаторами події є освітня громадська організація «Post Bellum», заснована чеськими журналістами та істориками. Співорганізатори події — суспільний мовник Чехії й телеканал ČT2. 

Нагородження проводиться з 2010 року, його мета — розповісти історію своєї країни цілісно, зв'язно і докладно. За роки існування організація створила онлайн-архів, що містить тисячі опрацьованих матеріалів про ключові події ХХ сторіччя. 

Читайте також: Фільм Суспільного «Діти Великого голоду» покажуть на кінофестивалі у Празі

Щорічне вшанування дієвців Чехії та Словаччини має дати сили та натхнення сучасним поколінням для боротьби проти загарбників. В організації вважають, що історії видатних осіб свого часу можуть стати джерелом натхнення для сучасників та змінити нас на краще. 

Зазначимо, що 17 листопада — це державне свято у Чехії та Словаччині, День боротьби за свободу та демократію, що відзначається щороку на згадку про репресії студентства нацистами у 1939 році та розгін студентської демонстрації у Празі у 1989 році. 

Нагадаємо, Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.