Новини компанії

Вересень 09, 2022

«Гамер» , «Зрадник», «Вавилон XX» та «Колапс»: проведіть День українського кіно на Суспільне Культура

У суботу, 10 вересня, телеканал Суспільне Культура покаже художні та документальні фільми, відібрані до Дня українського кіно. 

Читайте також: Документальний фільм «Маріуполь. Невтрачена надія» — на телеканалах регіональної мережі Суспільного

Вавилон XX

Фільм «Вавилон ХХ» українського режисера Івана Миколайчука є зразком українського поетичного кіно. За основу сценарію Миколайчук узяв роман Василя Земляка «Лебедина зграя» про початок колективізації в Україні. 1979 року стрічка здобула головний приз фестивалю «Молодість». 

Вавилон — це невелике село, якого не торкнулися революційні події і все, що з цим пов'язано. Тут зберігся старовинний лад життя допоки один із селян не вирішує все змінити. Художньо довершені кадри фільму й роздуми про життя вдало доповнюються гумористичними замальовками сільського побуту. Сам Іван Миколайчук у власному фільмі зіграв сільського філософа і трунаря Фабіана, котрий намагається збагнути плин історії й місце людини в ньому. 

У фільмі знімалися Любов Поліщук, Анатолія Хостікоєва, Таїсія Литвиненко, Леся Сердюка та Борислав Брондуков.

Час трансляції: 12:25-14:10

Колапс: як українці зруйнували імперію зла
1-7 серії

Документальний серіал, знятий на замовлення Суспільного Мовлення у 2021 році кінокомпанією «Ессе Продакшн Хаус». Стрічка вийшла на телеекрани до 30-річчя незалежності України та розповідає про розпад Радянського Союзу, роль українців у цьому процесі.

Автором сценарію серіалу є редактор дирекції телебачення Суспільного Мовлення, письменник та історик Олександр Зінченко.

У зйомках взяли участь: Леонід Кравчук, Лех Валенса, Євген Марчук, Оксана Забужко, Юрій Щербак, Іван Заєць, Геннадій Бурбуліс, Євгеній Кисельов, Марта Дичок, Микола Вересень, Ярослав Кендзьор, Віталій Портніков.

Час трансляції: 15:10-21:45

Експедиція

Документальна драма «Експедиція» була представлена ​​13 травня 2014 року. 

Фільм розповідає про події 1848 року. У подорож Аральським морем виходить шхуна «Святий Костянтин», на борту якої — засланий бунтівник. Стрічка розповідає про цю подорож. 

У ролях: Павло Алдошин, Ірина Шумейко, Геннадій Ченцов, Юрій Мішин, Юрій Михайлівський

Час трансляції: 14:10-15:10

Гамер

Художній фільм-драма, знятий в Україні у 2012 році режисером Олегом Сенцовим. Сюжет фільму обертається навколо кіберспортивних буднів сімферопольського підлітка геймера Олексія, що намагається знайти гармонію між своїм реальним та віртуальним життям.

Міжнародна прем'єра стрічки відбулася у 2012 року на Роттердамському кінофестивалі. Українська прем'єра фільму відбулася у жовтні 2011 року на Київському кінофестивалі «Молодість». На Одеському кінофестивалі 2012 року фільм здобув перемогу у двох номінаціях.

Час трансляції: 21:45

Зрадник

Художній фільм, знятий американським режисером Марком Гаммондом за участю молдовського режисера Валеріу Жерегі про повстанців Холодного Яру.

Показані 70-ті роки радянської України. Політична задуха на кіностудії. Куратор від КДБ дає наказ перемонтувати щойно закінчений фільм знаного режисера, що висвітлив події української «громадянської війни» з правдивого ракурсу, а це суперечить політиці Партії. Перемонтаж доручають режисеру-стажерці, яка щойно закінчила ВДІК. Дівчина розуміє, що повинна захистити авторське бачення та історичну правду. Кохання, політика, небезпечне завдання, друзі й вороги — все це її виклики.

У ролях: Зоя Барановська, Олег Мельничук, Станіслав Щокін, Дар’я Астаф'єва, Тимофій Трибунцев, Михайло ГрицканАндрейс Жагарс, Олександр Мартиненко, Володимир Міненко, Ольга Яровенко-Карпова

Прем'єра стрічки відбулася під час кінофестивалю ОМКФ 2017 року у секції «Спеціальні покази». В український широкий прокат вийшла 26 квітня 2018 року.

Час трансляції: 23:20

Нагадаємо, Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.