Новини компанії

Вересень 09, 2022

«У нас із ворогом світоглядний конфлікт»: знайомимося із новою ведучою «Культури на часі» Людмилою Чирковою

До команди інформаційно-аналітичного проєкту «Культура на часі» на телеканалі Суспільне Культура приєдналася нова телеведуча — Людмила Чиркова. Напередодні прем'єри Людмила розповіла, чому змінила авторський телепроєкт про українське кіно на телеканал Суспільне Культура і які зміни внесе у програму своєю появою.  

Читайте також: «Ми завжди знаходимо сили думати про майбутнє»: Тімур Мірошниченко про Дитяче Євробачення-2022

До вторгнення ви були кінооглядачкою і мали авторську програму «Люди кіно» на телебаченні, зі сторінками в ютубі, фейсбуці, телеграмі. Багато хто з колишніх зірок телебачення зараз активно освоюють діджитал-платформи, зокрема ТікТок. Чому ви вирішили піти працювати на Суспільне телебачення? 

— Довго жила з цим питанням, дуже в точку. Продовжити робити свій проєкт таким, яким він був, немає можливості. Якщо створювати новий проєкт з нуля, то я його бачу або великим якісним і прекрасним, або ніяким. Щоб створити такий проєкт, важлива команда, яка допомагатиме робити якісний продукт. 

Тому моя поява на Суспільне Культура відчувається для мене досить органічною, це золота середина між моїми прагненнями й можливостями. Я дуже вірю в те, що робить команда каналу, і сподіваюся якісно до цієї справи долучитися.

Як ваша поява у програмі «Культура на часі» вплине на контент? Чи з'явиться більше сюжетів та інтерв'ю про режисерів та кіно, наприклад?

— Все що можу поки сказати, я пропонуватиму робочій групі теми та героїв, яких вважатиму доречними й важливими. Рішення вже ухвалюватимемо колективно. Звичайно ж, український кінопроцес усе ще в полі мого зору, і, сподіваюся, мої знання в кіногалузі добре доповнять програму.

Розкажіть, як проходив кастинг на участь в програмі «Культура на часі». Як ви готувалися? 

— Відверто кажучи, після довгої перерви це було складно. Потрібно було підготувати до етеру кілька тем і провести програму, і так сталося, що проби збіглися в часі з днем, коли я мала квитки на поїзд. Тож все це відбулося швидко і мені, звичайно ж, хотілося все переробити.

За якими культурними діячами ви особисто стежите зараз?

— Не можу сказати, що я прямо за кимось стежу, уважність до когось конкретного з культурних діячів залежить від ситуації. Ось, наприклад, останніми тижнями найчастіше дивлюся публікації Івана Козленка. 

Культура — на часі під час війни?

— Культура на часі завжди, а особливо під час війни. У нас із ворогом світоглядний конфлікт. А що, як не культура, наш світогляд формує? 

Окрім цього, в нас усередині країни є конфлікти, що, звичайно ж, природно в будь-якому суспільстві, але в нашому випадку це шкодить. Тому важливо ці конфлікти модерувати, розбиратися, міркувати, ґрунтовно дискутувати між собою, шукати компроміси і стверджуватися в неможливості певних компромісів — цей пропрацьований ґрунт стане якісним фундаментом і для суспільства, яке воює, і для суспільства, яке відновлюється. 

Плюс, важливо розуміти, що в нас є шанс познайомити світ з українською культурою, розповісти нашу історію, допомогти світові зрозуміти, чому ми такі, як є. І для цього нам спершу самим потрібно зрозуміти відповіді на всі ці питання. Чому ми такі, як є? Яка наша культура? Де шароварщина, а де — здорове етно? Як саме нам про себе розповідати? Шукатимемо відповіді разом із колегами, героями, аудиторією.

Про ведучу. Людмила Чиркова народилася в Києві. Отримала диплом бакалавра за спеціалізацією «режисер театралізованих видовищ і шоу-програм» Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, має професійну освіту за фахом «актор театру і кіно». У 2018-2022 роках була авторкою й ведучою ютуб-програми «Люди кіно».

Нагадаємо, що інформаційно-аналітичний проєкт «Культура на часі» виходить щодня о 22:00 на телеканалі Суспільне Культура. Програма про найцікавіші події й постаті українського культурного фронту. Мистецькі виставки, кінопокази, літературні й музичні фестивалі, а також розмови з лідерами думок про культуру як ціннісний орієнтир в умовах війни — у щоденному вечірньому огляді. Ведучі проєкту — Віктор Дяченко та Людмила Чиркова працюватимуть в ефірі потижнево.

Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.

Фото — Анастасія Мантач