Новини компанії

Травень 06, 2022

«Радіо набуло особливої ваги під час війни» — Дмитро Хоркін на відкритті Радіоасамблеї ЄМС

Член правління Суспільного, відповідальний за платформи радіо і телебачення, Дмитро Хоркін виступив на відкритті 28-ї Асамблеї Радіокомітету Європейської мовної спілки (ЄМС), яка відбулася 5 травня. Його виступ було присвячено роботі радіо під час війни. 

Читайте також: Три канали Суспільного радіо відтепер мовлять у 11 нових населених пунктах

Дмитро Хоркін наголосив, що радіо набуло особливої ваги під час війни, а в окупованих містах залишається єдиним джерелом достовірної інформації для тисяч людей. 

«У блокадному Маріуполі вже давно нема українських телеканалів, стійкого мобільного зв'язку та інтернету, українського FM-радіомовлення. Проте є Українське радіо в АМ-діапазоні — єдине радіо в Маріуполі, по якому ми передаємо час і шляхи евакуації. Люди, які виїхали звідти, пишуть нам, що в підвалах слухали нас і ми допомогли їм врятуватися», — зазначив Дмитро Хоркін

Також він підкреслив, що Українське Радіо — єдине суспільне радіо Європи, яке мовить в умовах війни. «Ми ні на хвилину не припинили свого мовлення з того самого ранку 24 лютого. Сьогодні ми маємо унікальний досвід: від облаштування прямоефірних студій у бомбосховищах до екстрених переміщень центрів мовлення разом із персоналом по різних регіонах країни», — сказав він. 

У своїй промові Дмитро Хоркін наголосив, що сьогодні надзвичайно важливо називати речі своїми іменами.

«Це війна росії проти України. Війна, а не "конфлікт" або "криза". Бо коли стріляють ракетами по радіотелевізійних вежах — це війна. Війна проти демократії, свободи слова», — сказав член правління Суспільного. 

Дмитро Хоркін зазначив, що вітає рішення про вигнання росії з Euroradio (нагадавши, що на окупованих територіях російське «Радіо Маяк» мовить просто з передавачів Українського Радіо), а також подякував Європейській мовній спілці за допомогу, в тому числі й обладнанням. 

Радіоасамблея ЄМС — це унікальний форум, який щороку збирає керівників усіх суспільних радіо Європи та представників профільних підрозділів ЄМС для  обговорення результатів діяльності Спілки у сфері радіомовлення, огляду поточної ситуації та планів розвитку в майбутньому. Цього року Асамблея зібралася 5 травня в онлайн-форматі. Порядок денний включав питання розробки стратегій поширення програм та вироблення нових привабливих для аудиторії форматів. Учасники також порушували питання, пов'язані із війною в Україні: організація мовлення й поширення сигналу, відданість та безпека радіожурналістів під час висвітлення подій.

На асамблеї було підкреслено, що ЄМС та її члени продемонстрували безпрецедентну  єдність та готовність підтримати Суспільне Мовлення. Було наведено багато прикладів практичної допомоги та ініціатив, які запровадили мовники для підтримки України.