Новини компанії

Лютий 27, 2022

Суспільне закликає супутникові оператори вимкнути російські телеканали

27 лютого голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький звернувся до європейських супутникових операторів Eutelsat, SES, Globecast з проханням вимкнути трансляцію російських телеканалів. 

«Суспільний мовник України закликає всіх супутникових операторів вимкнути трансляцію російських телеканалів. Поширення російської пропаганди у час, коли Росія неспровоковано вторглася на територію незалежної і суверенної держави, є проявом співучасті у війні і вбивствах українців», — зазначив у листі Микола Чернотицький.

У зверненні йдеться, що 24 лютого 2022 року Російська Федерація оголосила війну Україні. Такими діями Росія знехтувала міжнародним правом, Статутом ООН, порушила суверенітет і територіальну цілісність держави Україна в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«Ці дії є наслідком багаторічної агресивної політики РФ, яка реалізується, зокрема, через пропаганду за допомогою заангажованих російських ЗМІ. Російські телеканали є рупором влади Кремля та ключовим інструментом політичної пропаганди, що фінансується з державного бюджету РФ. Російська пропаганда вбиває. Просимо підтримати Україну та її народ, які протистоять безпрецедентній військовій агресії», — заявив голова правління Суспільного.

Раніше Росію відсторонили від участі в Євробаченні за зверненням Суспільного мовника України до ЄМС.

З 24 лютого на час воєнного стану з метою повноцінного інформування громадян суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ мовить у відкритій незакодованій версії. Ретрансляція іншими каналами медіаефіру Суспільного мовника доступна в Україні та закордоном.

Звертаємо увагу провайдерів програмних послуг, IPTV та OTT-сервісів: якщо раніше ви отримували сигнали програм Суспільного безпосередньо через ЦКУ КРРТ, то зараз вам необхідно переналаштуватися на супутниковий прийом.