Новини компанії

Лютий 13, 2022

Щодо звинувачень у невідповідності учасниці Alina Pash вимогам Нацвідбору на Євробачення-2022

Суспільний мовник не має доказів порушення фіналісткою Національного відбору на Євробачення-2022 Alina Pash правил відбору. 

Суспільне проаналізувало ряд звинувачень: публічних та тих, що надійшли у зверненнях громадян. Інформація, яка наводиться як доказ порушення вимог Нацвідбору, не містить фактів та документів, що підтверджують порушення фіналісткою правил перетину кордону України. Мовник керується виключно законом України та презумпцією невинуватості, поки не доведено протилежне.

Суспільний мовник займає патріотичну позицію та завжди принциповий щодо неприпустимості співпраці із РФ, країною-агресором. Виявлення порушень умов участі у Нацвідборі вже ставало причиною відсторонення учасників, і тут не могло бути винятків. Правила однакові для всіх і залишаються незмінними. 

Обов’язок Суспільного — обрати виконавця, що представить не лише власний талант, а й всю Україну на міжнародному конкурсі.
Суспільний мовник України не має морального права представляти виконавців, які продовжують вести концертну діяльність в Росії або підтримують російську владу, виступають на подіях, організованих РФ. Наразі законодавчо таких обмежень держава Україна не запровадила, однак мовник з власної ініціативи додав такі обмеження у правила Нацвідбору. 

Відповідно до Правил національного відбору на участь у Пісенному конкурсі Євробачення-2022, учасник відбору гарантує, що не виступав в РФ та на окупованих територіях після 15.03.2014 — не здійснював концертну діяльність, виступи, участь у будь-яких публічних та/або приватних заходах, організованих державними органами, установами, господарюючими суб’єктами тощо країни-агресора чи на території країни-агресора, в Автономній Республіці Крим та/або на іншій окупованій території України після 15.03.2014 та не планує, не здійснюватиме анонсів відповідних виступів(у) як в період до і під час проведення Відбору, так і в період після Нацвідбору до дати фіналу Євробачення-2022 включно.

Ті артисти, які не відповідають Правилам національного відбору, не могли бути прийняті до участі у відборі. 

Суспільне разом з виробником Нацвідбору «Френдс Про ТВ» опрацювало анкети, подані на участь у Національному відборі, на їх відповідність вимогам, передбаченим Правилами національного відбору. 

Зокрема, Суспільне звернулося до Державної прикордонної служби України, однак дані про перетин кордону є конфіденційними.

Учасниця Alina Pash надала гарантії, що не порушувала законодавство України й вимоги конкурсу: виступ у 2015 році відбувався на приватному заході українців у Криму, а перетин кордону відбувався зі сторони України. Суспільний мовник отримав від команди учасниці документ щодо перетину кордону з Кримом зі сторони України від ГЦОСІ Державної прикордонної служби України.

Команда Суспільного сподівається на об’єднання спільноти фанатів конкурсу і підтримку на його міжнародному етапі, адже незалежно від того, за кого ми вболіваємо на Національному відборі, у травні на Євробаченні ми всі вболіватимемо за Україну.