Новини компанії

Січень 21, 2022

«Ліки від амнезії» з Вахтангом Кіпіані — на Радіо Культура

У суботу, 22 січня, на Радіо Культура стартує новий історичний проєкт «Ліки від амнезії. 30 історій про українську незалежність». Автор та ведучий — відомий журналіст та історик Вахтанг Кіпіані.

Програма виходитиме щодня о 9:07 та 15:07. Прослухати всі серії можна буде в архіві програми на радійному сайті. Окрім того, щотижня, починаючи з 22 січня, нова серія проєкту з’являтиметься у подкастах Суспільного.

Читайте також: Зимові олімпійські ігри у Пекіні-2022 — де дивитися на Суспільному

Перша серія проєкту, що вийде в ефір у День соборності України, присвячена проголошенню Акта злуки українських земель на Софійській площі у Києві 22 січня 1919 року. Вахтанг Кіпіані розповість про те, як понад 100 років тому доля мільйонів українців вирішувалася просто в потязі, а залізничний вагон, у якому переміщувалася Директорія, став єдиною у світі столицею на колесах. І, звичайно, про те, які події наблизили об’єднання Галичини та Наддніпрянщини в єдину соборну державу.

Надалі кожна серія проєкту розповідатиме про певну цікаву подію чи явище в нашій історії. Особлива увага буде приділена постатям і подіям, які стали підвалинами незалежності України та нашого розуміння того, чим є Україна. Зокрема декілька серій будуть присвячені визначним постатям в історії: Левку Лук’яненку, Ірині Калинець, Василю Стусу, Оксані Мешко, членам Української гельсінської групи та «останнім самураям» УПА.

«Цей проєкт систематизує наші знання про начебто не далекі, але уже історичні часи, коли українська держава з мрій небагатьох ставала справою усіх. Тому важливо пам'ятати, що вона виникла не на порожньому місці й точно не в установах УРСР, а народжувалася на вулицях, площах, в думках і грандіозній роботі мільйонів людей. У цій праці нас надихали люди, на плечах яких ми стоїмо», — каже автор та ведучий програми Вахтанг Кіпіані.

Для Вахтанга Кіпіані це перший досвід роботи на радіо. Втім, його голос і стиль викладу подій — надзвичайно яскраві, а авторитет як історика і незалежного журналіста — беззаперечні.

«Можна сказати, що я “напросилася” на цей проєкт. Коли стало відомо, що Вахтанг Кіпіані робитиме в нас історичний проєкт, зрозуміла, що мені буде дуже цікаво перебувати всередині цієї роботи, а не стороннім спостерігачем, — розповідає продюсерка програми Наталія Грабченко. — Це авторський погляд на людей і події, які наблизили появу незалежної держави, підсилений думками інших істориків, історичних постатей та очевидців подій. Дуже важливо час від часу робити таку «ревізію», повторювати те, що з часом забувається. Цей проєкт унікальний тим, що дозволить нашим слухачам ще раз пройти цей шлях від джерел до сьогодення».

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на частоті 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.