Новини компанії

Січень 11, 2022

Про 50 років «великого погрому» — на Радіо Культура

У середу, 12 січня, минає 50 років з початку «великого погрому» — операції КДБ «Блок» з масового арешту українських дисидентів. Протягом 12-14 січня 1972 року в Києві та Львові було заарештовано дев’ятнадцять українських митців — учасників різдвяної коляди. За ґратами опинилися, зокрема, Іван Світличний, Василь Стус, Євген Сверстюк, Зіновія Франко, Леонід Селезненко, Леонід Плющ, В’ячеслав Чорновіл, Ірина Стасів-Калинець, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Михайло Осадчий, Ярослав Дашкевич (подія відома також як «Арештована коляда»).

Читайте також: Алла Горська, Василь Стус, Левко Лук’яненко — у спецефірі на UA: КУЛЬТУРА

Надалі спецоперація призвела до масового погрому української інтелігенції та сотень арештів із більш суворими викликами, аніж у 1960-х роках.

12 січня про причини, значення та наслідки тих подій говоритимуть у програмах Радіо Культура.

О 8:10 у програмі «Культура.live» про це говоритимуть з Олегом Бажаном, старшим науковим співробітником відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України Національної академії наук.

Об 11:10 у програмі «Про Закон і Благодать» Вадима Карп’яка говоритимуть про дисидентів тоді й тепер. Що ми знаємо про їхню боротьбу? Як вони вплинули на становлення сучасної України? Гостя: журналістка Дарка Гірна.

О 12:10 у «Кружлянні слів» Олени Гусейнової перекладачка Роксоляна Свято говоритиме про коляду і вертеп у поезії Стуса, Чубая і Калинця та міркуватиме про те, чи був у ній політичний підтекст.

О 21:00 у програмі «Радіотеатр» звучатиме «Палімпсест» — радіоверсія моновистави за творами Василя Стуса у виконанні актриси Галини Стефанової. Автори сценарію: Галина Стефанова, Роман Веретельник та Дмитро Стус.

О 22:40 темі «великого погрому» буде присвячена програма «Амфітеатр». Гостя: директорка Музею шістдесятництва Олена Лодзинська.

Окрім того, вже сьогодні, 11 січня, о 21:00 на Радіо Культура прозвучить радіофільм «Всеприсутність», присвячений пам'яті літературознавиці й перекладачки, учасниці руху шістдесятників Михайлини Коцюбинської.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на частоті 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.