Новини компанії

Грудень 28, 2021

«Різдвяна пісня в прозі» Чарльза Дікенса — на Радіо Культура

Спеціально до Різдвяних свят Радіо Культура підготувало для своїх слухачів особливий подарунок — легендарну різдвяну історію про старого скнару Скруджа у неперевершеному виконанні народного артиста України Олексія Богдановича. Перша серія радіодрами «Різдвяна пісня в прозі» прозвучала на хвилях радіо 27 грудня, її запис доступний за посиланням. Наступні три серії звучатимуть з 28 по 30 грудня о 21:00 у програмі «Радіотеатр».

Авторка постановки — головна редакторка літературних передач і радіотеатру Радіо Культура Наталія Коломієць, звукорежисерка й авторка музичного вирішення — Олена Єфимчук.

«Задум зробити радіодраму за славетним Дікенсом народився задовго до Різдва! Якось на Радіо Культура прийшов лист від незадоволеного слухача, мовляв, чому досі Олексій Богданович, який так багато звучить на радіо, не прочитав славетну “Різдвяну пісню” Дікенса? Я про це жартома розповіла Олексію, на що той відповів: “Я вибачаюсь перед слухачем, виправлюсь!”. Ми посміялись, а згодом серйозно взялися до роботи, дуже непростої роботи. Радіодрама звучить чотири години. Щоб їх створити, знадобилися декілька змін запису, незліченні години монтажу, добір звуків, шумів, музики, неймовірна кількість відслуховувань і шліфування звуку. І ось нарешті диво: народжується той самий дух Різдва, про який пише Дікенс. Дякую всім причетним, передусім народному артисту України Олексію Богдановичу і нашій звукорежисерці — чаклунці Олені Єфимчук», — розповіла Наталія Коломієць.

У будь-який час різдвяних свят чи після них слухати «Різдвяну пісню в прозі» можна буде в архіві програми «Радіотеатр» або у додатку suspilne.radio (шукайте «Радіотеатр» у розділі «Програми» на сторінці Радіо Культура).

Також нагадаємо, що 24 та 25 грудня на Радіо Культура відбулася ще одна різдвяна прем’єра — радіопостановка Ярослави Терлецької «‎Пан Чемерник і зоряна таємниця». Авторка постановки — продюсерка Радіо Культура Світлана Свиридко-Сєрова. Слухати її можна за посиланням.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на частоті 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.