Новини компанії

Грудень 13, 2021

Прем’єра «Прозоро: про соціальне» — найважливіше про соціальну сферу на UA: ПЕРШИЙ

У вівторок, 14 грудня, об 11:00 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбудеться прем’єрний випуск інформаційно-аналітичної передачі «Прозоро: про соціальне». Програма покликана дати відповіді на гостросоціальні запитання телеглядачів. 

Читайте також: «Прозоро: про актуальне»: широка картина інформаційного дня на UA: ПЕРШИЙ

«Прозоро: про соціальне» виходитиме щобудня з 11:00 до 12:00. В ефірі за участю експертів обговорюватимуть соціально важливі теми, експерти в режимі реального часу відповідатимуть на запитання глядачів, які зможуть телефонувати або писати та ставити свої запитання. В прямому ефірі працюватимуть ведучі Ігор Шавро та Анатолій Єрема

«”Прозоро: про соціальне” — це продовження лінійки програм під спільною парасолькою “Прозоро”. В ефір уже виходять “Прозоро: про актуальне” та “Прозоро: про головне”, і зараз ми запускаємо ще одну щоденну програму, яка виходитиме по буднях. Її ключова відмінність у тому, що якщо “актуальне” говорить про ключові події дня, “головне” його підсумовує, то “соціальне” висвітлює певні соціальні програми, які у нас в країні є і як вони влаштовані», — розповідає шеф-редактор програми, Назарій Поврозник.  

За його словами, це буде програма-інструкція. Кожен випуск розкриватиме конкретну соціальну тему. Наприклад, як поводитися водіям, котрих зупиняє патрульна поліція, які їх права та обов’язки. Або як соціально незахищеним верствам громадян скористатися послугою «соціальне таксі». 

«Навіть не всі ті, хто має на це право, знають про існування такої можливості. Ми розповімо, в чому її сутність, хто на це має право, як ним скористатися, як подати заявку. При тому, що це абсолютно безкоштовно, і не має нічого спільного із комерційними службами таксі. Як отримати відшкодування, якщо прийшла платіжка за опалення, а труби у вас вдома при цьому холодні. Один випуск — це одна соціальна тема з нашого повсякденного життя. До студії будуть приходити експерти, які знаються на заданій темі. Їх буде двоє або троє. Наприклад, якщо йтиметься про карантин і вакцинацію, то тут, крім епідеміолога, інфекціоніста чи імунолога, варто буде запросити й правника, котрий має пояснити, як працюють ті чи інші обмеження. 

Мені, як шеф-редактору, хотілося б, щоб програма “Прозоро: про соціальне” стала телевізійним майданчиком, де аудиторія зможе отримати корисну для себе інформацію стосовно соціальної сфери. Щоб це було місце, де обговорювана тематика резонувала з інтересом та потребами нашої аудиторії», — наголошує Назарій Поврозник.  

Він вважає, що головна особливість програми — це те, що її команда буде в режимі реального часу взаємодіяти з глядачами. На старті — через вайбер, а згодом — через безкоштовний багатоканальний телефон 0800. Глядачі зможуть поставити запитання, попросити про допомогу чи роз'яснення по тій темі, якої стосуватиметься кожен окремий випуск. Також будуть лунати голоси з різних регіонів. Регіональні філії Суспільного записуватимуть для програми vox populi про те, які теми їх турбують. цифрові платформи компанії також налагоджуватимуть зв’язок з аудиторією. 

«Для телевізійників зворотний зв’язок від глядача гіперважливий. І він показує, що коли ми говоримо простою людською мовою на теми, які щодня його хвилюють, то наш глядач віддячує за це рейтингами. Тому й вирішили робити це на постійній основі у «Прозоро про соціальне». На щастя чи на біду, але життя таке бентежне, що тем вистачить надовго», — розповідає про оновлений форма ведучий, Анатолій Єрема

«Глядач сам зможе пропонувати тему, в якій хоче розібратися, або поставити питання до вже запропонованої. Експерти в студії допоможуть зрозуміти, як діяти в тій чи іншій ситуації, як її можна трактувати з точки зору законодавства. Крім того, спробують дати покрокову інструкцію: від проблеми — до її вирішення», — розповідає випускова редакторка проєкту, Юлія Глушенок.

На її думку, проєкт «Прозоро про соціальне» сформує емоційний зв’язок між глядачем та студією: людина знатиме, що при потребі вона зможе знайти відповідь разом із нашими ведучими та фахівцями.

«Проєкт "Прозоро: про соціальне" — це платформа, яку створюють соціально активні люди. Програма відстоюватиме суспільні інтереси, орієнтуючись на експертне бачення ситуації, стане майданчиком для прямої взаємодії глядачів і експертів та допомагатиме отримати кваліфіковану відповідь на питання, що турбують українців, залишаючись при цьому тим джерелом інформації, якому можна довіряти», — додає виконавча продюсерка та керівниця творчого об’єднання «Суспільна студія» Наталія Загуменна.

Дивіться випуски прямоефірних проєктів «Прозоро: про соціальне», «Прозоро: про актуальне» та «Прозоро: про головне» на телеканалі UA: ПЕРШИЙ по буднях об 11:0013:13 та о 17:00 відповідно.