Новини компанії

Грудень 09, 2021

Есеї Василя Махна звучатимуть на Радіо Культура

У п’ятницю, 10 грудня, на Радіо Культура — прем’єра обраних сторінок з есеїстики Василя Махна. Сім вечорів поспіль у програмі «Аудіокнижка» о 18:05 звучатимуть вибрані есеї з книжки «Уздовж океану на ровері». Твори читатиме заслужений артист України Дмитро Чернов.

Читайте також: Стали відомі результати Радіодиктанту національної єдності 2021: переможниця з Волині

Василь Махно — фіналіст премії імені Юрія Шевельова 2020 року. Його книжка «Уздовж океану на ровері» увійшла до короткого списку премії, а також отримала спеціальну відзнаку Радіо Культура.

«Минулого року Радіо Культура вперше вручило свою спеціальну відзнаку в рамках премії імені Юрія Шевельова. Обираючи переможця, ми враховували не лише літературні якості тексту, а і його “радійність”, тобто можливості звучання в аудіоформаті. Тексти Василя Махна мають надзвичайно яскраві візуальні образи, особливу мелодику тексту та шарм, який створюється прискіпливою увагою автора до незначних деталей. Ми дуже раді, що слухачі Радіо Культура матимуть змогу почути ці, я б сказала, 3D-тексти, уявити, відчути на смак, побачити на колір, одним словом, зануритися в океан своїх відчуттів», — сказала продюсерка Радіо Культура та голова журі спецвідзнаки Радіо Культура Світлана Свиридко-Сєрова.

Нагадаємо, Премія імені Юрія Шевельова присуджується українським авторам за художню і наукову есеїстику та відзначає внесок у невіддільні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю. З 2020 року в межах Премії імені Юрія Шевельова вручаються також спеціальна відзнака Радіо Культура —  за майстерність і новаторство в жанрі есею, а також звучання тексту в радіоформаті. Нагородою для автора-есеїста у цій номінації є створення радіоверсії фрагмента твору та можливість прозвучати в ефірі Радіо Культура

Оголошення цьогорічного лауреата Премії імені Юрія Шевельова та вручення спеціальної відзнаки Радіо Культура відбудеться 17 грудня 2021 року.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на частоті 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням.  Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.