Новини компанії

Грудень 06, 2021

На Суспільне Одеса запрацював телерадіомузей

На Суспільне Одеса відкрили музей технологічного обладнання, котре використовували телевізійники та радійники ще до того, як з'явилися цифрові технології.

Читайте також: Команда Суспільне Одеса ініціювала публічну дискусію про культуру та просвітництво у регіоні 

У музеї представили обладнання в хронологічній послідовності розвитку телевізійної техніки. Серед експонатів — камери, відеомагнітофони, аудіомагнітофони, мікрофони, вимірювальне та освітлювальне обладнання. Найстаріший експонат — аудіомагнітофон 1973 року.

«Музейна кімната ділиться на дві частини — це техніка, з якою працювали радійники й телевізійники в минулому, та фотографії і документи визначних подій та людей, які поставили початок у розвиток вітчизняного телебачення. Експонати та стенди з фотографіями будуть ще поповнюватися, тому що за один раз неможливо було відшукати все те, що ми з продюсеркою філії хотіли б там бачити», — розповідає менеджер Суспільне Одеса Назарій Максимчук

До речі, частина апаратури цілком справна та може працювати. Усього поки що виставили понад 20 експонатів і два стенди з ексклюзивними фото.  

«Музей — наша ідея цього року. З березня ми з менеджером почали втілювати цей задум. Треба було починати все з голих стін в буквальному сенсі слова. Відремонтували приміщення зали, яка є і простором для творчих і колективних зустрічей, до речі. З ремонтом нам допомогли учні професійно-технічного закладу. Потім відбирали експонати з тих предметів і техніки, що була на складах телекомпанії, складали їх опис. Деякі експонати — унікальні, ровесники нашого радіо. Колеги теж відшукали власні реліквії й передали до експозиції. Робота ще триває. Хочемо, щоб цей музейний простір став цікавим і для тих, хто вивчає фізику. Тож розвиваємо ідею далі. Будемо раді партнерствам і підтримці», — каже продюсерка Суспільне Одеса Олена Кваша.

Також до музею долучили аудіовізуальний елемент — оцифровані плівки 1950–60-х років з окремими концертними номерами, виступами співака й кіноактора Леоніда Утьосова, акторів місцевих театрів того часу. Виступи були відзняті на Одеській студії. Керівництво Суспільне Одеса висловлює велику подяку колегам із Суспільне Кропивницький: Костянтину Карпову, Яні Бабак та Світлані Бербець, які допомогли відцифрувати архівні матеріали. Також продюсерка філії запрошує експертів і знавців допомогти ідентифікувати акторів.

Для проведення екскурсій та отримання інформації можна звернутися за номером телефону: (063) 231 94 92 або надіслати листа на електронну пошту: press.odesa@suspilne.media.

Нагадаємо, UA: ОДЕСА разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Дивитися онлайн-проєкти Суспільного Одеси та слухати програми Українського радіо Одеса можна на сайті філії. Оперативні новини про Одещину — на порталі Суспільне | Новини та на фейсбук-сторінці Суспільне Одеса.