Новини компанії

Листопад 16, 2021

Українському радіо — 97 років!

Сьогодні, 16 листопада, Українському радіо виповнюється 97 років. Найстарша та найпотужніша радіостанція країни вперше вийшла в ефір 16 листопада 1924 року. Саме з цієї дати починається історія електронних медіа України. Також сьогодні, 16 листопада, в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення і зв’язку

Команда радіоканалів Суспільного приєднується до привітань, дякує всім радіослухачам Українського радіо, Радіо Культура та Радіо Промінь, а також запрошує до святкових ефірів!

«Три канали Суспільного радіо абсолютно різні, але вони ідеально працюють разом. Українське радіо — найпопулярніше розмовне радіо, що має найбільшу у країні FM-мережу та цілодобове мовлення. Радіо Промінь — перша українська музична радіостанція, і це значно більше, ніж просто музичне радіо. Радіо Культура — взагалі абсолютно особливий формат, з унікальним контентом, який не під силу жодній комерційній радіостанції. Усі ці радіостанції разом — надпотужний незалежний мовник, який щохвилини 24/7 надає слухачам по всій Україні та світі актуальну правдиву інформацію та якісний культурний контент. Я дуже радий, що сукупне охоплення наших радіостанцій постійно зростає. Це означає, що ми працюємо недарма. Суспільне радіо постійно розвивається: ми щораз збільшуємо кількість FM-частот по всій країні, встановлюємо нове обладнання та запускаємо нові програми. Разом із тим ми завжди залишаємося уважними до всіх категорій слухачів, і програмне різноманіття наших передач ураховує смаки та запити різновікової аудиторії. Тож я хочу подякувати всій нашій команді за той внесок, який кожен із її членів робить у цей загальний розвиток. На сьогодні я впевнений, що на Суспільному радіо найкраща, найпрофесійніша та найдружніша команда на українському медіаринку. Впевнений, що попереду у нас усіх ще більше перемог», — каже член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін.

Читайте також: «Свої» — новий соціальний проєкт Суспільного до Міжнародного дня толерантності

«Українському радіо сьогодні 97 років. Ми отримали багато теплих привітань від слухачів, і це надзвичайно приємно. Вважаю, що це і їхнє свято, бо вони — теж частина нашої команди. Не тільки завдяки нам, працівникам, а й завдяки слухачам радіо постійно розвивається і вдосконалюється. Я працював у різних ЗМІ, і мені є з чим порівняти: робота на Українському радіо особлива. У нас всі не тільки професіонали, а й фанати своєї справи. Переконаний, для кожного, хто працює на Українському радіо, це не просто робота, а частина життя», — каже виконавчий продюсер Українського радіо Юрій Табаченко.

«Радіо цінує інтелект і наповненість. Тут не можна просто красиво повести бровою та гигикнути. Треба вимовляти слова, стежачи за тим, аби вони збиралися в смисли, мали свою драматургію — аби аудиторія розуміла, куди ви її ведете, як і навіщо рухаєтеся з точки А в точку Б. А ще радіо творить унікальну ситуацію діалогу з іншими людьми. Наша аудиторія уважна, креативна, прискіплива та пристрасна. Щодня працюємо для кожної та кожного з вас», — додає виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

На честь свята радіоканали Суспільного мовника підготували низку тематичних програм.

О 13:10 в ефірі програми «Сьогодні. Вдень» на Українському радіо говоритимуть про те, що сучасне радіо може запропонувати своїм слухачам, про міжнародний досвід радіостанцій та перспективи радіо в Україні. В гостях студії — Дмитро Хоркін, член правління, відповідальний за платформу радіо.

На Радіо Культура святковий ефір стартував спеціальним випуском програми «Культура Live», у якому ветеран Українського радіо Анатолій Табаченко розповів про те, як 97 років тому з’явилася перша програма Українського радіо, а також про те, чому радіо завжди на часі. Прослухати ефір можна за посиланням.

У сьогоднішній «Годині з Наталею Грабченко» на Радіо Культура йшлося про історію і сучасність радіотеатру: від легендарного «Театру перед мікрофоном» до наших днів. У гостях — Світлана Гудзь-Войтенко, театрознавиця, завідувачка редакції театру головної редакції літературних передач і радіотеатру. Прослухати ефір можна за посиланням

А вже о 15:10 у прямому ефірі на Радіо Культура — програма «Це — класика» та її гість — маестро Володимир Шейко, багаторічний керівник Симфонічного оркестру Українського радіо з великою кількістю музичних ексклюзивів, які нещодавно були записані до Художнього фонду Українського радіо. Прямий ефір можна буде слухати за посиланням

О 16:50 на Радіо Культура прозвучать рідкісні записи Андрія Малишка та Гната Юри 1960 та 1949 років. А о 19:50 — спогади дикторки Олени Коваленко, фрагмент передачі Оксани Прилипко.

На Радіо Промінь упродовж цілого дня у прямому ефірі лунають привітання від відомих музикантів та артистів.

Українське радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо країни із середньодобовим охопленням майже мільйон радіослухачів. В Києві мовить на частоті 105 FM

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на частоті 97,6 FM

Радіо Промінь — найперша музична радіостанція України. Мовить 24 години на добу. У Києві —  на частоті 97,2 FM.

Дізнатися FM-частоти радіоканалів Суспільного в інших містах можна за посиланням.  Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.