Новини компанії

Листопад 12, 2021

«Крутий Заміс» — невдовзі телеглядачі Суспільного побачать новий сезон проєкту про ветеранів

На початку наступного року на регіональних каналах Суспільного мовлення відбудеться прем’єра третього сезону документального серіалу «Крутий Заміс». Він розповідає про ветеранів АТО, які після повернення з війни заснували власні бізнеси — від кав’ярні до виготовлення ляльок. Над серіалом працює студія DocNoteFilms.

Читайте також: Більше історій з містечок, віддалених від центру: Суспільне запрошує громади реєструватися на онлайн-навчання

У нових епізодах автори «Крутого Замісу» дещо змінили концепцію серіалу: тепер діалог відбувається між героєм-ветераном з України та ветераном-засновником власного бізнесу з-за кордону. Герої спілкуються за допомогою перекладача, але це не стає на заваді щирій та жвавій розмові. Головна ідея — доступно й зрозуміло розповісти соціуму про ветеранів, а ветеранам показати приклади, як можна реінтегруватися у мирне життя. 

«Працювати над цим сезоном було складно, але дуже цікаво і корисно. Ми хотіли почути про досвід ветеранів з-за кордону, поглянути їхніми очима на нашу країну та перейняти корисні ідеї. Попри всю схожість ветеранів, які брали участь в бойових діях, наша війна відрізняється в багатьох аспектах. Проте ми знайшли багато спільного у міжнародній ветеранській спільноті, дізналися багато нового як проводять реабілітацію, як розпочинають та ведуть бізнес, про державну підтримку, ставлення до війни загалом і до конфлікту в Україні… Відбулися дуже змістовні діалоги і, я сподіваюсь, глядачі відкриють для себе багато нового про ветеранську спільноту», — розповів продюсер Сергій Малярчук.

Читайте також: Радіодиктант національної єдності об'єднав сотні тисяч українців

Покази попередніх сезонів серіалу також відбулися на Суспільному. Перший сезон телеглядачі побачили навесні 2020 року. Він розповідав про 8 підприємців з Києва, другий сезон — про 10 з усієї України. 

«Ми дуже раді, що «Крутий заміс» має своє продовження, а наша платформа вже втретє отримує можливість прем’єрних показів. Приємним є також той факт, що аудиторія регіонального мовлення дуже тепло ставиться до історій ветеранів. Тож чекаємо з нетерпінням на нові серії та нові враження», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей

Читайте також: Регіональні телеканали Суспільного покажуть «Курс з інформаційної гігієни» з Оксаною Мороз

Серіал «Крутий Заміс» став наймасштабнішим проєктом про українських ветеранів: у трьох сезонах знялися 62 герої. Кожна серія — це невимушена розмова героїв про все, що їх турбує: від спогадів про війну та армійських жартів до складнощів та успіхів у відкритті власної справи.

З українського боку в проєкті взяли участь письменник Сергій «Сайгон» Лещенко, Юрій Яремов, Володимир Коновалюк, Ігор Калиновський, Тетяна Тарасенко, Сергій Бондар, Антон Бростовський, Євген Попов. Серед закордонних учасників — ветерани з Великої Британії, США, Італії, Австралії, Канади. Ведучим третього сезону став Олексій Литвиненко — також ветеран, почав службу у 2012 році в Феодосії у складі 1 окремого батальйону морської піхоти, пройшов АТО і нещодавно звільнився з лав ЗСУ. Проєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду.

Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.