Новини компанії

Листопад 05, 2021

Суспільне продовжує розповідати історії талановитих представників нацспільнот у проєкті «Відтінки України»

Вже цієї суботи, 6 листопада, о 19:15 глядачі регіональних телеканалів Суспільного познайомляться з культурою й традиціями молдован та грузинів — у нових випусках другого сезону проєкту «Відтінки України».

6 листопада о 9:40 дивіться другий сезон проєкту на телеканалі UA: ПЕРШИЙ, а 8 листопада о 13:00 — на UA: КУЛЬТУРА.

Читайте також: Суспільне презентує YouTube-канал для дітей

У першому сюжеті — історія молдованки Єлизавети Шанте, чиє прізвище в Одесі стало модним брендом, її капелюшки шанують далеко за межами міста. Шанте у перекладі з французької означає «співати». А молдованка з українського приморського міста, де навіть один із найзнаменитіших районів називається Молдаванка, сама пише пісню свого життя, вплітаючи у нього колорит мультикультурної Одеси. 

«Знайомство з одеситкою Шанте було як ковток свіжого повітря. Це просто чудово  — бачити жінку, яка за жодних обставин не опускає рук і йде вперед, незважаючи на всі виклики долі. Відкритість, багатогранність і щирість у розмові  — це все про неї. Шанте  — це справді “жінка-пісня”. Її модельному “Дому Шанте” — вже 20 років, а Єлизавета досі залишається тією ж молдованкою без жодної зірковості, з усмішкою і любов'ю до життя, до своїх дівчат та своїх капелюшків», — ділиться враженнями авторка проєктів румунською мовою Жоржета Марина-Толомбасова.

Чернівецький грузин Гія Міміношвілі, художник, скульптор і кераміст, став героєм наступного сюжету «Відтінків України».

Гія переконаний, що коли проводить майстер-класи для дітей — не просто ліпить з глини майбутню кераміку, а формує нову філософію. Творчий простір «Арт Кемп», створений українським грузином, допоможе глядачам відволіктися від буденності й поринути у святкову атмосферу творчості.

«Надзвичайно цікаво спостерігати за роботою майстра, який надихається природою та співпрацює з нею. Ранок знімальної групи починався з “кави по-димерськи” — саме так Гія назвав свій власний метод приготування напою. Цей випуск — поєднання грузинського колориту, мистецтва створення керамічних скульптур та надзвичайних краєвидів!», — розповідає редакторка Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Діана Бєльська.

У наступних програмах ми знайомитимемо глядачів із цікавими історіями з життя татарської, вірменської, словацької, угорської спільнот, а всього у цьогорічному сезоні «Відтінків України» Суспільне покаже 20 епізодів, відзнятих в Ужгороді, Полтаві, Сумах, Чернівцях, Мелітополі та інших містах України. 

«Відтінки України» — цикл документальних сторітелінгових відеоісторій про національні спільноти та корінні народи України. Проєкт розкриває глядачам мультикультурність країни, унікальні таланти людей, які мешкають у різних куточках нашої держави. Герої говорять і державною українською, і мовою своєї національної спільноти, зберігають традиції своїх предків і шанують культуру всієї України.

Яскраве різноманіття культур різних нацспільнот та корінних народів України, поєднаних у єдиній культурі нашої держави, знаходить своє відображення у проєкті, програми якого створено Координаційним центром мовлення національних меншин Суспільного та регіональними командами з Одеси, Буковини та Закарпаття, — на виконання Концепції мовлення з тематики національних меншин НСТУ. Прем'єра проєкту відбулася 19 вересня на регіональних телеканалах Суспільного.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдовською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.