Новини компанії

Жовтень 29, 2021

Команди Суспільного в Харкові, Херсоні, Черкасах та Чернівцях інформуватимуть про місцеві вибори

Цієї неділі, 31 жовтня, відбудуться проміжні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 184 (Херсонщина) та № 197 (Черкащина), а також позачергові вибори міського голови Харкова та вибори голови селищної ради у Кельменцях (Чернівецька область). Команди Суспільного у цих регіонах готуються до спецефірів у день волевиявлення.

Читайте також: Суспільне розповідатиме про розвиток критичного мислення до Всесвітнього тижня медіа- та інформаційної грамотності

В телеефірі UA: ХАРКІВ, UA: ЧЕРКАСИ та UA: ХЕРСОН 31 жовтня дивіться випуски новин: 

  • о 13:00, 17:00 — з увімкненнями з виборчих дільниць та оперативною інформацією, як відбувається виборний процес; 
  • о 19:00 — у проєкті «Сьогодні. Головне», де після інформаційного випуску команди розпочнуть підсумовувати виборчий день разом з експертами у студії Суспільного;
  • о 20:40 — інформаційний підсумок голосування.

Регіональні команди готують випуски новин на Українському радіо Харків, Українському радіо Рось та Українському радіо Херсон у неділю о 12:10 та 17:10.

Читайте також: Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу: команда зустрілася з громадами Чернігівщини

Крім того, 31 жовтня на Українському радіо Харків у проєкті «Відкритий доступ. День виборів» — інформація про перебіг виборчого процесу від поліції та громадянської мережі «ОПОРА», а також, як відбуватиметься процес голосування у лікарнях. Початок ефіру о 12:10 (після новин). О 17:10 у спецпроєкті «Про головне: Вибори 2021» експерти Аналітичного центру «Обсерваторія демократії» проаналізують явку виборців. 

«Як відбувається голосування? Чи є порушення? Які карантинні обмеження для учасників виборчого процесу і наскільки їх дотримуються на дільницях та під час голосування вдома? Про це журналісти Суспільного інформуватимуть на всіх платформах мовника у день голосування», — анонсує продюсерка Суспільне Харків Ірина Первишева.

Читайте також: Регіональні телеканали Суспільного покажуть «Курс з інформаційної гігієни» з Оксаною Мороз

Крім інформаційних випусків на телеканалі та радіо Суспільного у Херсоні, на Українському радіо Херсон вийдуть спецефіри програм «Тема дня» (після новин о 12:10) і «Про це говорять» (після новин о 17:10). 

«Весь процес волевиявлення проходитиме під пильним контролем Суспільне Херсон. Ми запланували на телебаченні 4 спеціальні випуски новин. В усі випуски включатимуться кореспонденти з виборчих дільниць, окружної комісії, за можливості — штабів кандидатів уже після завершення голосування. На сайті suspilne.media та в соцмережах інформація оновлюватиметься щогодини. Таким чином ми фіналізуємо, так би мовити, власний передвиборчий марафон, оскільки Суспільне висвітлювало цей процес від початку оголошення передвиборчої кампанії в окрузі — вийшли десятки сюжетів, аналітичних статей, коментарів політологів і політтехнологів. Проте у неділю ця робота не завершиться, бо попереду — підбиття підсумків і оголошення переможця», — зазначає шеф-редакторка новин Суспільне Херсон Наталя Верлата.

На Українському радіо Рось слухайте 31 жовтня спецвипуски проєктів «Актуальний репортаж» (після новин о 12:10) і «Подія тижня» (після новин о 17:10).

Водночас упродовж тижня на регіональних мовниках виходив проєкт «Виборчий округ. Співбесіда». Зокрема, на телеканалі UA: ЧЕРКАСИ проєкт стартував 25 жовтня у будні о 19:15 після випуску новин і в радіоверсії о 20:10 на хвилях Українського радіо Рось. Всього відбулося п’ять ефірів наживо. Кожен з кандидатів мав можливість на рівних умовах представити свою програму та план дій. 

«”Виборчий округ. Співбесіда” — це можливість більше дізнатися про претендентів на посаду за короткий відрізок часу. Причому, кандидати мали дотримуватися регламенту, вкладатися у відведений час для свого представлення, відповідей на запитання. Вони не знали, що в них питатимуть виборці чи експерти, так само вже під час ефіру обирали один з викликів, вирішення якого треба було запропонувати. Сподіваюся, що наші ефіри певною мірою допоможуть виборцям у прийнятті рішень 31 жовтня», — каже продюсерка Черкаської філії Суспільного Олена Баніна.

31 жовтня о 17:20 розпочнеться інформаційний марафон на Українському радіо Буковина й телеканалі UA: БУКОВИНА. Про кількість людей, які прийдуть на вибори, порушення на дільницях, а також дотримання карантинних норм під час голосування розповість журналістка Юлія Трач, яка працюватиме на дільницях у громаді. У студії ж ведучі поспілкуються з представником Комітету виборців Ігорем Баб’юком, а також журналісткою, яка висвітлювала тему виборів у Кельменцях, Христиною Тимофійчук.

«31 жовтня команда стежитиме за процесом обрання Кельменецького селищного голови Дністровського району Чернівецької області. Зовсім нещодавно Кельменці стали адміністративним центром новоутвореного Дністровського району, тому від якості виборів та новообраного голови залежатиме розвиток значної частини Чернівецької області. Отож, вмикайте 31 жовтня телеканал UA: БУКОВИНА або Українське радіо Буковина і стежте разом з нами, як тривають вибори. Ми плануємо поспілкуватися з експертами, журналісткою мовника, яка досліджувала позиції кандидатів, дізнаємось від наших кореспондентів з дільниць про хід голосування, явку та про порушення, якщо такі фіксуватимуть», — розповів продюсер Суспільного Буковини Максим Волошин.

Оперативну інформацію про виборчий процес дізнавайтесь на сайті suspilne.media та на сторінках Суспільного в соцмережах у цих регіонах. Онлайн дивитися регіональні телеканали та слухати радіо можна на сайтах філій.

Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.