Новини компанії

Жовтень 20, 2021

«Продам роботу. Дорого» — на UA: ПЕРШИЙ прем’єра розслідування про шахрайство проти заробітчан

У неділю, 24 жовтня, на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбудеться прем’єра нового документального розслідування про шахрайство проти заробітчан — «Продам роботу. Дорого». Журналісти Суспільного кілька місяців досліджували ринок рекрутингу українців на роботу за кордоном та розслідували найбільш поширені схеми шахрайства.

Читайте також: «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» — дивіться всі серії онлайн 

«Робота за кордоном. Польща, Чехія, Фінляндія» — такими оголошеннями переповнені тематичні групи у соцмережах та сторінки компаній-посередників, утім, далеко не всі з них працюють добросовісно, — йдеться у фільмі.

Журналісти розслідують схему шахрайства, за допомогою якої ошукали близько трьох сотень українців. Люди втратили останні, а деколи й позичені гроші, проте так і не отримали послуги з працевлаштування за кордоном.

Герої фільму, які зіткнулися з шахрайством, розповідають про свій досвід, який буде корисний кожному, хто цікавиться виїздом на роботу за кордон.

Крім цього, у фільмі автори викривають недоліки роботи державних органів, які мали б убезпечити заробітчан від шахрайства. Тим часом, як розповідають автори, українські заробітчани, які формують понад 5% ВВП України, залишаються практично не захищеними державою.

«Цей фільм для всіх, хто шукає роботу за кордоном, а також для родичів цих людей; цей фільм для тих, кому цікаво зрозуміти, як працює ринок працевлаштування українців в інших країнах, та про те, як заробляють на заробітчанах», — каже шеф-редакторка проєкту Інна Білецька.

«Близько трьох мільйонів українців є трудовими мігрантами. Люди їдуть за кордон не від хорошого життя. Вони привозять в Україну мільярди доларів, а натомість, як ми з’ясували, залишаються з шахраями-посередниками сам на сам. Неправильно вважати, що жертвами шахраїв можуть стати надто довірливі чи необізнані люди. У фільмі ми показуємо історії людей, ошуканих компаніями-посередниками. Одна з них мала ідеальну репутацію, всі документи, персонал і навіть державну ліцензію. Попри це, вона ошукала сотні людей. Чому так стається? Чи контролює держава ринок працевлаштування за кордоном? Як не стати жертвою шахраїв? Відповіді на ці питання ми даємо у нашому фільмі. Я думаю, що переглянути його має кожен, хто їде на заробітки», — каже авторка розслідування, журналістка Анна Калаур.

Переглянути документальне розслідування «Продам роботу. Дорого» можна у неділю, 24 жовтня, на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ та у мобільному застосунку suspilne.tv.