Новини компанії

Жовтень 11, 2021

Платформа громадянського суспільства Україна – ЄС закликає уряд надати повне фінансування Суспільному

Українська сторона Платформи громадянського суспільства (УС ПГС) Україна-ЄС закликала Верховну Раду України надати повне фінансування Суспільному мовленню у 2022 році, відповідно до визначених законом мінімальних гарантій, а також розпочати роботу із запровадження більш надійної системи фінансування НСТУ, згідно з рекомендаціями Ради Європи.

Читайте також: Громадяни задоволені демократією у країнах, де належним чином фінансуються суспільні медіа — звіт ЄМС

«УС ПГС відзначає важливість продовження реформи Суспільного мовлення, що має включати його належне фінансування відповідно до закону, утримання уряду та політичних сил від втручання в роботу незалежних наглядових та виконавчих органів мовника, а також зняття законодавчих обмежень, що стримують його розвиток.

Проєкт Державного бюджету України на 2022 рік передбачає скорочення фінансування Суспільного мовлення 22% або в абсолютних цифрах — на пів мільярда гривень, що продовжує негативну практику тиску на Суспільне через недофінансування, що в свою чергу зменшує можливості компанії на виробництво якісного контенту», — зазначають на сайті Платформи. 

Водночас УС ПГС відзначає необхідність зняти законодавчі обмеження для Суспільного мовлення на спільне з іншими компаніями виробництво аудіовізуального продукту, фінансування довгострокових проєктів виробництва терміном понад один бюджетний рік, фінансування цифрової платформи, проведення маркетингових досліджень та промокампаній коштом держпідтримки, а також оптимізацію основних засобів, — такі обмеження знижують конкурентоздатність компанії в сучасних умовах медіаринку. Для цього УС ПГС закликала Верховну Раду України розглянути відповідний законопроєкт №2576 від 12.12.2019, а громадянське суспільство та міжнародну спільноту — пильно стежити за усіма етапами його проходження та внесенням поправок. УС ПГС переконані, що ці заходи сприятимуть подальшому зміцненню телеканалів та радіостанцій Суспільного мовлення у центрі та в усіх регіонах країни, а також його цифрової платформи й продуктів.

Подібні заклики УС ПГС вже неодноразово робила у 2017-му, 2018-му та 2019 роках. Окрім цього, Платформа закликає посадовців та політиків утримуватися від втручання в роботу мовника як особисто, так і через третіх осіб та інституції. Та нагадує, що будь-яке подібне втручання заборонене українським законодавством, порушує європейські стандарти й негативно впливає на імідж України як цивілізованої та демократичної держави.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.