Новини компанії

Серпень 11, 2021

«Моя Незалежність» та «Вільні» — спецпроєкти Українського радіо до 30-річчя незалежності України

У середу, 11 серпня, о 20:10 на Українському радіо стартує проєкт «Моя Незалежність», у якому відомі політики, громадські й релігійні діячі, письменники, історики та митці міркуватимуть про шлях Української держави до незалежності. Авторка і ведуча спецпроєкту — Світлана Мялик

Герої програми шукатимуть відповіді на найважливіші питання української державності: чи вдалося нам за 30 років незалежності остаточно позбутися радянського минулого, якими можливостями ми скористалися, а які були змарновані, якою є Україна сьогодні і які випробування чекають на нашу державу завтра. 

Читайте також: XXXII літні Олімпійські ігри на Суспільному: як вболівали українці

«Кожен з гостей проєкту розповість свою історію незалежної України, про своє життя крізь призму сприйняття новітньої історії та основних подій незалежної Української держави.  Учасники програми — люди, які зможуть розповісти про живу історію країни, яку творили. Вони поділяться  своїми  перемогами, поразками, досягненнями, мріями та сподіваннями. Проаналізують зради, помилки і втрачені можливості. Цей проєкт — це ще одна версія сучасної історії України, незалежної держави, очима відомих українців», — зазначила авторка та ведуча спецпроєкту Світлана Мялик.

Серед героїв проєкту — народний депутат кількох скликань, перший генпрокурор незалежної України, один з авторів Конституції України, суддя КСУ у відставці Віктор Шишкін; правозахисник, колишній дисидент та політв'язень, президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман; доктор економічних наук, ексміністр фінансів України Віктор Пинзеник; доктор історичних наук, професор Станіслав Кульчицький та інші визначні в українській історії особистості.

Спецпроєкт «Моя Незалежність» виходитиме на Українському радіо щосереди та щочетверга о 20:10.

А в понеділок, 16 серпня, о 9:35 на Українському радіо стартує спецпроєкт «Вільні» — про свободи, які отримали українці разом з незалежністю. У кожному з дев'яти епізодів радіопроєкту висвітлюється один з аспектів свободи, яка цілковито обмежувалася за часів перебування країни в складі радянської тоталітарної імперії й до якої ми всі вже звикли за часів незалежності, як от свобода пересування, свобода спілкування, свобода вибору, економічна свобода тощо.

Автори проєкту — Сергій Стуканов, Марина Куликова та Олена Шарпанська. Авторський текст начитує ведучий Українського радіо Роман Коляда.

«Вже 30 років українці вільні у своєму виборі, в поглядах, вільні у саморозвитку та самовираженні. Вільні настільки, що сьогодні ми вже не звертаємо уваги на ті свободи, які ще 30 років тому складно було навіть собі уявити. Звичайно, свобода потребує навчання. І, можливо, ми ще не до кінця навчилися користуватися цими всіма свободами. Але усвідомлення надзвичайної цінності того, що ми маємо зараз, — важливий елемент цього навчання, і саме про це наш проєкт», — каже один з авторів та координатор проєкту Сергій Стуканов.

Під час підготовки програми автори поспілкувалися з кількома десятками учасників історичних подій, політиками та експертами. 

Спецпроєкт «Вільні» виходитиме на Українському радіо з 16 серпня щодня о 9:35.

Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни. У Києві мовить на частоті 105 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.