Новини компанії

Серпень 06, 2021

Суспільне радіо — лідер україномовного контенту

У четвер, 5 липня, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оприлюднила результати липневого моніторингу загальнонаціональних радіостанцій на дотримання в ефірі мовних квот, у якому Суспільне радіо — у лідерах за обсягом передач і пісень державною мовою.

Читайте також: Радіо Культура оголошує мистецький конкурс на виробництво проєкту «Радіоесеїстика»

«Українське радіо з 1924 року, тобто всю свою історію, — україномовне. А на каналах Українського радіо, що з’явилися згодом, у середині ХХ сторіччя, — Радіо Промінь і Радіо Культура — всі ведучі теж послуговуються українською мовою. Для нас 100% української мови було обов’язковим ще задовго до квот. Українське радіо є прикладом послідовності й тяглості в інформаційному просторі України: якісний, цікавий та актуальний контент українською мовою — традиція, яку ми не порушуємо від самого заснування наших каналів», — зазначив член правління Суспільного мовлення, відповідальний за платформу радіо Дмитро Хоркін.

У ході моніторингу було перевірено 14 загальнонаціональних радіостанцій. Усі вони дотримувалися мовних квот — в ефірі прозвучало понад 35% пісень і  понад 60% передач українською мовою. Традиційно лідерами стали три канали Суспільного радіо, де українська мова звучала у 100% передач — Українське радіо, Радіо Промінь та Радіо Культура.

Графіка — Нацрада з питань телебачення і радіомовлення

Пісень українською мовою:

  • 100% — на Українському радіо.
  • 95%  — на Радіо Промінь.
  • 85% — на Радіо Культура.

Графіка — Нацрада з питань телебачення і радіомовлення

Нагадаємо, Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни, яке мовить українською з 1924 року. 

Радіо Промінь — найперша українська музична радіостанція, створена 22 квітня 1965 року. Нині Радіо Промінь мовить 24 години на добу. 60% контенту каналу складає українська музика, 40% — програми на актуальні політичні, економічні, культурно-мистецькі теми. Частина радіоконтенту має інформаційно-розважальне спрямування.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі Радіо Культура музика від найкращих виконавців країни й світу, радіотеатр, поезія та проза вустами авторів, а також новини культурного життя.

Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.