Новини компанії

Серпень 03, 2021

Фільм-розслідування Суспільного «Справа Тлявова» долучили до матеріалів судової справи

Документальний проєкт служби новин Суспільного «Справа Тлявова» вплинув на судовий процес щодо вбивства 5-річного хлопчика Кирила Тлявова у Переяславі-Хмельницькому, його долучили до матеріалів справи й переглядали в суді.

Читайте також: «Швидше, вище, сильніше в 90-ті» — про зародження українського спорту в ефірі регіональних телеканалів Суспільного

Через матеріали, які містяться у фільмі Суспільного «Справа Тлявова», в Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд 2 серпня викликали колишнього керівника місцевої поліції Андрія Медуницю. Понад годину він пояснював, як слідство вийшло на версію із вогнепальним пораненням Кирила.

Далі в суді переглянули фрагмент фільму «Справа Тлявова» та продовжили допит колишнього керівника відділку поліції. Згодом адвокат одного з обвинувачених, заслухавши його свідчення, сказав, що Андрій Медуниця дав неправдиві свідчення й проситиме суд викликати на допит ще й слідчого у справі.

Як зазначає автор фільму «Справа Тлявова», журналіст служби новин Суспільного Нікіта Галка, який стежить за перебігом справи, завдання фільму не тільки нагадати суспільству про цю трагічну подію, а також актуалізувати питання реформування судової та правоохоронної системи.

«Зізнаюсь, ми з командою вражені, що фільм долучили до матеріалів справи й показали в суді. Так, ми ставили перед собою ціль викликати суспільний інтерес до справи, але увага з боку суду — це вище наших очікувань. Скажу чесно, виходом фільму поки користуються лише адвокати обвинувачених. Вони заявляють клопотання, використовують інформацію на свою користь. Це їхнє право. Чому цього не роблять прокурори — питання до них.
На мою думку, ми зробили якісний продукт, який привернув увагу до проблем правоохоронної системи й нагадав про справу Тлявова. Я вірю, що всі ці додаткові допити й процесуальні речі розставлять крапки над “і”, щоб зрештою люди побачили вичерпний і справедливий вирок»
, — зазначив Нікіта Галка.

Над проєктом також працювали оператор і режисер монтажу Олександр Брамський, оператори Ігор Якубчик і Микита Жеребцов, редактор — Андрій Діхтяренко.

Фото — Нікіта Галка