Новини компанії

Липень 22, 2021

Перша в Україні трансляція з Байройтського фестивалю — на Радіо Культура

У неділю, 25 липня, о 18:45 на Радіо Культура відбудеться жива трансляція урочистого відкриття знаного на весь світ Байройтського фестивалю у Німеччині. Слухачі почують найновішу постановку опери «Летючий голландець» Ріхарда Вагнера, яка його відкриватиме. Головні партії виконуватимуть Джон Лундгрен, Асмік Григорян та Георг Цеппенфельд. А за диригентським пультом буде одна з найвідоміших диригенток світу Оксана Линів — вона буде не лише першою українкою, але й першою жінкою, яка за 145-річну історію фестивалю стане за його диригентський пульт.

Читайте також: Радіо Промінь — офіційний радіотранслятор Олімпійських ігор у Токіо

«Байройтський фестиваль — це мрія, яка стала реальністю, — розповідає продюсерка проєкту Наталія Попудрібко. — Реформа опери, яку здійснив Вагнер, вимагала не лише зміни підходу до виконавства, а й буквально іншого оперного театру. Вагнер не зміг його знайти, тому вирішив побудувати. 1872 року композитор завітав до невеликого містечка Байройт у Баварії, який і обрав місцем для свого дітища. Це мав бути не просто ще один оперний театр, а спеціально спроєктований театральний майданчик, адаптований до постановки монументального оперного циклу “Кільце нібелунга” Ріхарда Вагнера. Архітектурний проєкт Готфріда Земпера врахував усі побажання композитора, зокрема, сховав оркестрову яму та диригента від глядачів. Фінансував проєкт шанувальник таланту Вагнера — король Баварії Людвіг Другий. Не дивно, що за таким амбітним задумом слідкувала вся тодішня музична спільнота і фестиваль став відомим буквально з моменту його відкриття».

Перший Байройтський фестиваль відбувся влітку 1876 року, і донині у цьому місті щороку відбувається оперний фестиваль, який складається виключно з опер Ріхарда Вагнера. Опікуються фестивалем нащадки композитора, які пильно стежать, щоб усі настанови композитора щодо інтерпретації його опер неодмінно виконувалися. 

Виставу-відкриття цьогорічного Байройтського фестивалю українська аудиторія Радіо Культура почує разом із мільйонами слухачів ще 10 європейських радіостанцій, зокрема Франції, Італії, Іспанії, Бельгії, Латвії, Литви тощо.

«Радіо Культура — єдине в Україні радіо, яке фактично є суб’єктом культурної дипломатії, співучасником обміну між світовими культурами. Ми не лише розповідаємо слухачам про всі найважливіші події у світовій культурі, але й пропонуємо ексклюзивні прем’єри, які в ефірі Радіо Культура можна почути наживо. Тобто наша аудиторія просто в себе вдома має змогу почути головні культурні події світу. Бути зі світом на одній хвилі. Тим часом записи, зроблені радіоансамблями — художніми колективами Українського радіо, регулярно звучать на суспільних радіостанціях країн світу. Все це можливо завдяки участі НСТУ в Європейській мовній спілці. Ми дуже тішимося, що цього року змогли організувати трансляцію з Байройтського фестивалю. 

Це справді визначна подія у світі музики, квитки на яку розкуплені на кілька років уперед. Особливо приємно, що свою музичну спадщину цінують і перші особи Німеччини, наприклад, серед аудиторії Байройтського фестивалю буде Ангела Меркель», — зазначає виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

Нагадаємо також, що у понеділок, 19 липня, у програмі «Це класика» ведуча Радіо Культура Наталія Попудрібко та її гостя, голова Київського вагнерівського товариства Марина Черкашина-Губаренко говорили про Оксану Линів — першу жінку за диригентським пультом Байройтського фестивалю — та оперу «Летючий голландець» Ріхарда Вагнера. Прослухати запис програми можна за посиланням

 

Довідково:
Оксана Линів – одна з найвідоміших диригенток світу, володарка премій «Найкраща диригентка 2020 року» (Oper! Awards, Німеччина) та  Women in Arts 2021 (у номінації «Жінки в музиці»). Перша жінка на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Засновниця і художня керівниця фестивалю LvivMozArt у Львові, фундаторка Молодіжного симфонічного оркестру України. Виступала з найвідомішими колективами світу, зокрема з Симфонічним оркестром Баварського радіо, Гамбурзьким симфонічним оркестром, Баварською оперою, Гранд театром «Лісеу» в Барселоні, Театр-ан-дер-Він та багатьма іншими. З 2008 по 2013 роки Оксана Линів працювала диригенткою в Одеському національному театрі опери і балету. Є амбасадором української музичної культури, здійснила чимало прем’єр в Україні та світі.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати також в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.