Новини компанії

Липень 09, 2021

Вакцинація на Суспільному: найпопулярніші запитання від працівників

На Суспільному відбудеться колективна вакцинація, вже 12 й 13 липня охочі працівники центральної дирекції зможуть отримати першу дозу вакцини Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech. Вакцинацію на території телецентру «Олівець» здійснюватиме Центр первинної медико-санітарної допомоги №3 Шевченківського району м. Києва. 

Ми поспілкувалися з Вікторією Сидоренко, директоркою з управління персоналом, та отримали відповіді на всі запитання щодо вакцинації у компанії безпосередньо від керівництва.

 • Скільки працівників Суспільного готові вакцинуватись?

— Наразі 780 працівників центральної дирекції хочуть вакцинуватись, ще 411 працівників філій також очікують на вакцину. 

Мені б хотілося, щоб кількість була більшою, адже мова йде про життя й здоров’я, а щеплення — єдиний ефективний на сьогодні спосіб захистити себе від тяжкого перебігу захворювання. Тому ми як компанія будемо докладати зусиль для популяризації вакцинації. Разом з тим, це повністю добровільна справа і кожен з працівників має право для себе вирішити, чи хоче вакцинуватися.  

 • Чи працює ця вакцина?

— Як і всі ви, я володію відкритою інформацією щодо ефективності тої чи іншої вакцини. За даними МОЗ, ефективність цієї вакцини (Pfizer-BioNTech — прим. ред.) становить 95%. Для повної імунізації необхідно отримати дві дози.

 • Коли буде змога отримати другу дозу?

— Друга доза вводиться з певним інтервалом, приблизно 21-28 днів. Так само на території телецентру буде працювати мобільна бригада, і всіх, хто отримав першу дозу, ми запросимо на другу, поінформуємо, коли саме й у якому приміщенні треба бути.

Також хочу заспокоїти тих, хто планує відпустку і хвилюється щодо другої дози. Якщо багато співробітників не зможуть отримати другу дозу в узгоджений з мобільною бригадою час, то ми або організуємо ще одну дату вакцинації трохи згодом, або направимо вас на вакцинацію до медичного закладу. 

 • Як записатися на вакцинацію?

— Якщо ви досі цього не зробили, то зверніться до керівника свого структурного підрозділу, і вас внесуть у список охочих. Якщо ж ви вже подалися на вакцинацію раніше — не варто дублювати інформацію, ми маємо всі дані.

 • Коли пройде вакцинація у філіях?

— Ми зробимо все можливе, щоб вакцинувати працівників філій також якнайшвидше. Однак наразі провести колективну вакцинацію з виїздом мобільної бригади можуть колективи, які мають у своєму штаті понад 50 осіб, згодних зробити щеплення проти коронавірусної хвороби. У більшості філій охочих дещо менше, тож це питання поки вирішується. 

 • Чи потрібно здавати ПЛР-тест або проходити якісь додаткові обстеження перед вакцинацією?

— Ні, такої вимоги немає. Потрібно обов’язково заповнити анкету «інформована згода», яку ви отримаєте від керівника свого підрозділу, або уже на місці від координатора безпосередньо перед проведенням щеплення, та чесно відповісти на запитання лікаря про стан свого здоров’я. Також при собі потрібно мати документи: паспорт та ІПН.

 • Чи всім можна вакцинуватись чи є винятки, кому вакцину не рекомендують?

— Якщо маєте хронічні захворювання, онкологічну хворобу, серцево-судинні захворювання, якщо страждаєте на алергії, а також вагітним жінкам та матерям у період лактації — варто заздалегідь проконсультуватися зі своїм  лікарем щодо можливості вакцинації. Рекомендувати чи не рекомендувати вакцинацію таким людям може лише їхній лікар.

 • Чи варто вакцинуватись тим, хто раніше вже перехворів на COVID-19?

— Якщо ви перехворіли, це ще не підстава відмовлятися від вакцинації назавжди й повністю. Однак, аби не спровокувати надмірну імунну реакцію, а також з огляду на дефіцит вакцин, лікарі рекомендують робити щеплення тим, хто перехворів, не раніше, ніж через три-шість місяців після хвороби. 

 • Як виглядає процедура щеплення? Чи це боляче?

— Процедура дуже проста і займає кілька хвилин. На вході до місця проведення щеплення вас зустріне наш координатор, перевірить та допоможе заповнити необхідні документи, далі вас запросять увійти в кімнату до маніпуляційного столу, запропонують сісти на стілець. Укол робитимуть у плече, тому одяг бажано мати з коротким рукавом, проте у кімнаті буде й ширма, де ви зможете зняти верхній одяг, якщо рукави заважають доступу до плеча. Жодного надзвичайного болю чи дискомфорту при щепленні ніхто не відчуває, тож боятись не варто. Після введення вакцини вам потрібно буде залишитись ще на 20 хвилин у зоні відпочинку під спостереженням лікарів. Після цього ви зможете піти з місця проведення вакцинації й продовжити працювати.

 • Якщо вже встиг вакцинуватись іншою вакциною чи можна зробити ще Pfizer для надійності?

— Ні. Якщо людина вже отримала свої дві дози іншої вакцини, то не потрібно робити щеплення одразу ще й іншою. 

 • Чи можна прийти на вакцинацію з друзями або членами сім’ї?

— На жаль, ні. Вакцинація поки що відбувається лише для співробітників компанії через обмежену кількість вакцин.

 • Куди саме і на яку годину приходити працівникам центральної дирекції?

— Вакцинація буде відбуватися на території телецентру «Олівець». Оскільки охочих багато, щоб не створювати натовпу й довгих очікувань у черзі, кожен підрозділ отримає інформацію про час та місце вакцинації окремо. Вас обов’язково поінформує керівник, а також канал внутрішньої комунікації у телеграм чи на електронну пошту. Будь ласка, приходьте саме в той день і час, на який вас запрошено. Якщо ви у списку очікування, у день вакцинації вам може телефонувати координатор, щоб повідомити про зміни в часі проведення вакцинації чи запросити прийти раніше.

 • Якщо працівника немає у списках охочих, але в день вакцинації все ж надумає вакцинуватись — чи це можливо? І навпаки, якщо працівник вже є у списку, але в день вакцинації передумає робити щеплення, то чи можна скасувати запис?

— Якщо ви передумали робити щеплення в день вакцинації — обов’язково поінформуйте координатора на вході до місця вакцинації, ви також можете поінформувати керівника свого підрозділу. 

Якщо ви в останню мить надумали зробити щеплення — ви можете прийти до місця проведення вакцинації разом з колегами зі свого підрозділу у день і час, що визначений для вашого підрозділу, так само зверніться до координатора — і вас занесуть до списку очікування та направлять на вакцинацію, коли буде така змога.

 • Чи будете вакцинуватись особисто Ви?

— Так, звісно. Свою першу дозу вакцини сподіваюсь отримати вже 12 липня разом з іншими працівниками. 

У разі виникнення додаткових організаційних запитань працівники телерадіокомпанії можуть звертатись до управління внутрішніх комунікацій на пошту team@suspilne.media.