Новини компанії

Червень 04, 2021

Зіркова «Позиція» — на UA: Радіо Промінь стартував новий мультимедійний проєкт

Проєкт «Позиція» — перший мультимедійний «твіттер» — унікальний формат стартував на UA: Радіо Промінь. «Позиція» транслює думки та рефлексії найвідоміших українців про резонансні й цікаві події України та світу. Від відновлення внутрішнього туризму в Європі та стародавнього поховання на Дніпропетровщині до лікування хворих на COVID просто неба в Індії та мавзолею чернігівського фермера — власний погляд на політематичні події світу зіркові спікери презентують в аудіо- та відеоформатах.

Проєкт лунає в радіоефірі 7–10 разів щодня, відеоформат «Позиції» поширюється у сторіс на фейсбук-сторінці UA: Радіо Промінь, а також на офіційній сторінці в Instagram. Усі записи проєкту можна переглянути в папці «Позиція»

За словами шоуранера проєкту Віталія Климова«Променю потрібно було більш концентровано подати свою філософію, свою біблію – не просто музикою. Оскільки контент складається з творчості українських артистів, логічно було знайти саме для них щось об'єднавче, окрім музики, а об'єднують їх інтереси цього суспільства. Вони перебувають всередині соціального українського контексту разом з іншими громадянами. UA: Радіо Промінь виконує функцію ретрансляції їхніх соціальних переживань, таких же, як і в сусідів по дачі та людей на автобусній зупинці»

Свої думки в «Позиції» висловлюють музиканти, діячі культурної сфери та лідери суспільної думки. Зокрема, у проєкті вже взяли участь: Іван Леньо, Ірена Карпа, Mox Perkalaba, Тарас Тополя, Сергій Присяжний, Ілля Резніков, Сергій Жадан, Тарас Чубай, Мирослав Кувалдін, Сергій Мартинюк, Олександр Чемеров, Олександр Фоззі Сидоренко, Олег Фагот Михайлюта, Сергій Фома Фоменко, Віктор Павлік, Марія Бурмака, Віктор Бронюк та інші. Пул артистів постійно доповнюватиметься.

«Життя, наповнене сенсами» — так звучить слоган «Позиції». Аналога шоу такого формату в Україні немає. Сучасні технології дозволяють виробляти шоу на аутсорсі — відеосинхрони селебрітіс записують самостійно.

В ексклюзивному коментарі для Yabl спікери проєкту розповіли, чому «Позиція» важлива для української аудиторії. 

Співачка та авторка Jerry Heil відзначає важливість додаткового виходу для думок діячів культури й можливість висловити свою думку і своє бачення новин, які зараз турбують світ, тому що творчі люди є певним рупором. «Артисти не просто створюють пісні, а теж вражаються тим, що відбувається навколо, і таким чином продукують це у свій новий формат — у пісні, в мелодії, в будь-який творчий продукт. Тому, мені здається, слухачам і прихильникам творчості певного артиста буде цікаво послухати його думку і з приводу інших тем, які зараз у світі звучать»

Фронтмен та продюсер «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка обговорював у проєкті тему екології, і це йому дуже близьке: турбуватися про країну, в якій житимуть його діти та нащадки. «Іноді ми можемо слухати випуск новин у фоновому режимі й навіть не помітити, що у світі відбуваються якісь важливі речі, можливо, навіть якісь позитивні зміни. Цей проєкт, коли відомі люди звертають увагу на якусь новину, дає людям можливість замислитись над чимось, щось оцінити чи за щось порадіти. Звичайно, дуже хочеться, щоб позитивних новин було набагато більше і їх також буде дуже цікаво обговорювати».

У проєкті беруть участь відомі українці, які мешкають за кордоном. На думку письменниці, співачки й телеведучої Ірени Карпи, важливо, що в «Позиції» не тільки політичні новини і не лише те, що стосується українського суспільства, а «дуже багато тем про екологію, про всеохопні речі, важливі для всього світу: і проблеми з водою, і проблеми вимирання бджіл, і нові космічні запуски. Мені насправді це дуже імпонує, і хочеться, щоб люди трохи частіше виймали свого носа з містечкових проблем і більше дивилися на світ у глобальному сенсі, бо нам усім тут жити. Митці, як і будь-які інші опініан-мейкери, мають щось про це говорити, бо це елементарно привертає увагу споживача — не лише, скільки целюліту на жопі J-Lo, або хто закрив Брітні Спірс — а саме те, що відбувається у національному й багатонаціональному контекстах. Я беру участь у “Позиції”, бо маю власну думку. Мене це теж інформує, тримає в контексті, бо не факт, що я зайшла б на ті самі ресурси, що й люди, які підбирають ці новини. І коли щось мене зачіпає, звичайно, я лишаю свій коментар».

Поет, прозаїк, есеїст, перекладач, рок-музикант Сергій Жадан відзначає: «Я в цьому проєкті беру участь не як якась публічна людина, а перш за все як громадянин. У мене є своє ставлення до багатьох речей, які відбуваються в нашій країні, є своя позиція, і мені цікаво її озвучити, поділитися нею з людьми, які так само мають власну позицію. Тобто для мене це певний зв’язок із суспільством, з країною, частиною якої я є. Разом з тим, нашим представникам культури та мистецтва дуже часто закидають, що вони не включаються в якісь суспільно значущі процеси. Тому, я думаю, дуже важливо, коли люди зі сфери культури озвучують свою позицію і підкреслюють, що у них ця позиція є, що вони не поза політикою і не поза суспільними процесами. Це важливо, перш за все емоційно. До того ж часто у цих людей насправді доволі ґрунтовна позиція, яка базується на певних аргументах».

Нагадаємо, UA: Радіо Промінь — найперша українська музична радіостанція, створена 22 квітня 1965 року. Нині UA: Радіо Промінь мовить 24 години на добу. 60% контенту каналу складає українська музика, 40% — програми на актуальні політичні, економічні, культурно-мистецькі теми. Частина радіоконтенту має інформаційно-розважальне спрямування. Слухати UA: Радіо Промінь можна в FM-діапазоні, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку suspilne.radio.

Вперше опубліковано на Yabl