Новини компанії

Травень 14, 2021

Суспільне запускає «Українське радіо. Крим» із програмою кримськотатарською мовою

Наступного понеділка, 17 травня, Суспільне радіо запускає новий інформаційний проєкт «Українське радіо. Крим». Він звучатиме на хвилях UA: Українське радіо на півдні України та частині Кримського півострова на частоті 100,7 FM, а також у середньохвильовому діапазоні на частоті 549 АМ. Завдяки цьому проєкт охопить 100% сільської місцевості та більше 95% міст Криму, а також майже всю територію України у вечірній час.

Читайте також: «Червона лінія» — ще одне журналістське розслідування стартує на регіональних телеканалах Суспільного

Особливістю проєкту буде перше та єдине в українському просторі інформаційно-розважальне шоу кримськотатарською мовою.

«Українське радіо. Крим» транслюватиметься п’ять разів на тиждень, з понеділка по п’ятницю, з 19:10 до 20:00 за київським часом. Основу мовлення складатимуть декілька програм.

По понеділках о 19:10 виходитиме «Нація. Крим» (Millet. Qirim) — програма про вихідців з Криму: їхні життєві історії, культуру і традиції. Програма вироблятиметься херсонською філією Суспільного і звучатиме також у рамках програми регіонального радіомовлення у Херсонській області, яка на сьогодні є другою після Києва за чисельністю переселенців з Кримського півострова.

З вівторка по четвер о 19:10 звучатиме програма «Тема дня», що вироблятиметься спільно з телеканалом UA: КРИМ.

О 19:40 з понеділка по четвер виходитиме вечірня інформаційно-аналітична програма «Крим — Україна» про події в Криму. Програму готуватиме всесвітня служба Українського радіо.

А по п’ятницях з 19:10 до 20:00 звучатиме перше в історії українського радіомовлення музично-розважальне шоу кримськотатарською мовою KEÇ GECE SHOW (КЕЧ ГЕДЖЕ ШОУ). Ведучий шоу — відомий кримськотатарський журналіст Муслім Умеров.

«Перша програма кримськотатарською мовою — це те, чим ми найбільше пишаємося в рамках цього проєкту. Запуск радіопередач кримськотатарською мовою було особливим дорученням Зураба Аласанії. Звичайно, були окремі радіостанції в інтернеті, спрямовані на кримськотатарську спільноту, але вони завжди були дуже вузькоспеціалізованими. Відтепер повноцінне інформаційно-розважальне шоу повністю кримськотатарською мовою звучатиме в загальнонаціональному радіоефірі. Це одночасно і розважальна, і просвітницька програма з елементами ток-шоу. Таким чином ми інтегруємо кримськотатарську тематику в загальноукраїнський інформаційний контекст. Це надзвичайно важливо і для кримських татар, які проживають сьогодні в різних частинах України, і  для самих українців, якщо ми прагнемо будувати демократичне суспільство та захищати наші національні інтереси», — зауважив Дмитро Хоркін, член правління НСТУ, відповідальний за платформу радіо.

Читайте також: UA: Українське радіо оголошує мистецький конкурс на часткове виробництво проєкту «Психологія злочину»

KEÇ GECE SHOW позиціонується як музично-розважальне шоу, в якому, тим не менш, можуть обговорюватися й цілком серйозні теми. Гостями першого випуску, що вийде в ефір уже 21 травня, стануть український кримськотатарський політик і громадський діяч Рефат Чубаров та кримський актор, сценарист та стендап-комік Сулейман Умеров.

Програма також матиме відеоверсію й транслюватиметься на ютуб-каналі UA: Українське радіо. А всі передачі проєкту «Українське радіо. Крим» можна буде слухати також в окремому розділі на сайті UA: Українське радіо.

«"Українське радіо. Крим" — це велика спільна робота, яка об’єднує багатьох досить різних людей заради спільної мети. У ньому задіяна і Всесвітня служба Українського радіо, і телевізійники з UA: КРИМ, і Херсонська філія Суспільного, і, звичайно ж, команда Першого каналу Українського радіо. Це все фахівці високого класу з великим досвідом, які дуже добре обізнані в темі. Я впевнена, що на виході ми отримаємо надзвичайно цікавий, якісний продукт, що відповідатиме всім стандартам Суспільного. При цьому, якщо говорити про шоу по п’ятницях, то це буде український інформаційний продукт, орієнтований на носіїв тюркських мов. Бо і турки, і азербайджанці, і гагаузи, наприклад, теж чудово розуміють кримськотатарську мову», — каже Юлія Шелудько, виконавча продюсерка UA: Українське радіо.

UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо країни. В Києві мовить на частоті 105 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням.  Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.