Новини компанії

Травень 07, 2021

Сергій Жадан презентує дві нові книжки на UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура

Презентація одразу двох нових книжок Сергія Жадана відбудеться 17 травня з 14:10 до 14:55 на двох каналах Суспільного радіо — UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура. У спецвипуску програми «РадіоДень» Сергій Жадан презентуватиме нову поетичну книжку і власні переклади вибраних віршів Бертольта Брехта з німецької. 

Читайте також: Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький — сьогодні у «Персона ґрата» на UA: Українське радіо

Тема програми: «Паузи в мові та замовкання в співі». Ведучі Суспільного радіо Олена Гусейнова та Роман Коляда говоритимуть про: 

  • людей та їхні історії;
  • час, у який пишуться вірші;
  • «Баладу про мертвого солдата», «Мекі Ножа» та «Алабамську пісню»;
  • чи може поезія зафіксувати «як було насправді»;
  • чи варто читати вірші як щоденник;
  • ріки, міста, вулиці та їхні назви;
  • те, що дозволяє політиці потрапляти в поезію;
  • про лівобережне сонце та північний вітер;
  • про голоси інших поетів та про тіні інших авторів;
  • про право співати гімни авіації в час завмерлих повітряних подорожей та закритих повітряних сполучень. 

Радіоведуча Олена Гусейнова і Сергій Жадан

Спецвипуск програми «РадіоДень» складатиметься з двох частин: першу частину програми присвятять «Псалму авіації», після невеличкої перерви у другій частині обговорять збірку перекладених поезій Бертольта Брехта. 

Обидві нові збірки авторства й перекладів Сергія Жадана — «Псалом авіації» та «Похвала діалектиці» — вийшли друком цього місяця у видавництві Meridian Czernowitz. До «Псалма авіації» увійшло 68 віршів. Ілюстраціями, включно з обкладинкою, стали 30 фотографій Марисі М’яновської. «Похвала діалектиці» — перша публікація перекладів Бертольта Брехта окремим виданням, вміщує 60 поезій німецького автора та проілюстрована фотографіями з особистого архіву Сергія Жадана.

На хвилях UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура традиційно відбуваються прем’єри головних культурних подій: у квітні цього року Катерина Калитко презентувала у прямому ефірі нову збірку поезій «Орден мовчальниць», а влітку цього року на радіо літературних прем’єр заплановані презентації всіх найбільш знакових літературних прем’єр. 

Читайте також: Презентація «Ордену мовчальниць» Катерини Калитко в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура 

Презентацію збірок можна буде почути у прямому ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура, а також побачити на фейсбук сторінках UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура і фейсбук-сторінках інформаційних партнерів проєкту: Meridian Czernowitz, Читомо, Pen Ukraine та Українського інституту книги

Щоб долучитися до прямого ефіру та поставити своє питання авторові, телефонуйте до студії за номером телефону: (044) 239-62-92, а також надсилайте свої питання на студійний вайбер (097) 107-107-9. Авторам двох найцікавіших питань, Сергій Жадан подарує та підпише у прямому ефірі презентовану книжку. 

Нагадаємо, UA: Українське радіо мовить у Києві на хвилі 105 FM, UA: Радіо Культура97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Також слухайте всі канали Суспільного радіо в мобільному застосунку suspilne.radio.