Новини компанії

Квітень 15, 2021

Пікассо, Малевич, Яблонська – скарби світового малярства у програмі «Ідемо в музей» на UA: КУЛЬТУРА

У суботу, 17 квітня, о 9:15 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА програма «Ідемо в музей» відкриє колекцію всесвітньо відомих художників у Пархомівському художньому музеї імені Панаса Луньова. Глядачі дізнаються, як до музею потрапили роботи Пабло Пікассо та картину Казимира Малевича, який чотири роки прожив у Пархомівці на Харківщині.

«Не так багато музеїв в Україні можуть похвалитися колекціями такого рівня — наприклад, Пікассо є лише тут. Прийти та побачити роботу Малевича без спеціальної виставки — лише тут. Пісарро — те саме. Пархомівський художній музей — прекрасний приклад того, як має працювати децентралізація», — розповіла ведуча Оля Носко

 Читайте також: Суспільне запускає документальний проєкт «НАШІ 30» про історію перших років незалежності, розказану українцями

Вона також розкаже, хто такий Панас Луньов та чому музей названий його ім’ям, та покаже найцікавіші твори експозиції: полотна абстракціоніста Василя Кандинського, імпресіоніста Каміля Піссарро, майстрині соцреалізму Тетяни Яблонської, бойчукістки Оксани Павленко, акварелі мариніста Івана Айвазовського, мозаїки Надії Леже-Ходасевич та багато всього іншого.

Ікона, зображена на рибі, гіпнотичне погруддя єгипетської цариці Нефертіті та порцелянові вироби однієї з найстаріших українських мануфактур – про все це дивіться у програмі «Ідемо в музей» 17 квітня о 9:15 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android. Повтор суботнього випуску програми дивіться у неділю о 22:05.