Новини компанії

Березень 26, 2021

На день народження UA: Радіо Промінь Олексій Коган ставитиме пісні на замовлення

23 квітня у 56-й день народження UA: Радіо Промінь відбудеться спецвипуск програми «Година меломана з Олексієм Коганом». Редакція 2-го каналу Суспільного радіо починає збирати пісні на замовлення. 

Якщо ви хочете, щоб ваша улюблена пісня пролунала по радіо, заповніть гугл-форму або залиште коментар під тематичним дописом на фейсбук-сторінці UA: Радіо Промінь: вкажіть назву пісні та виконавця, і вмикайте радіо на 97.2 FM у столиці й по всій країні на своїй частоті, а по всьому світі — в мобільному застосунку suspilne.radio

З ваших заявок автор і ведучий програми сформує плейлист, перевага надаватиметься джазовим та класичним роковим композиціям. Також напишіть улюбленій радіостанції побажання до дня народження: найкращі з них пролунають в ефірі, а трійка лідерів отримає іменні подарунки від Олексія Когана. Заявки приймаються до 11:00 11 квітня.

А ось так Олексій згадує, з чого все це почалося, коли 29 років тому, 1 березня 1992 року вийшла перша програма «Година меломана»: 

«Важко розповідати про себе рідного, але я на той момент уже працював на “Промені” шість років позаштатним автором, робив програму і мої тексти читали такі монстри Українського радіо, як Олег Горський, Вероніка Маковій, Микола Аммосов, як Сергій Воронченко. А потім якось так, я не можу згадати, з’явилась програма “Година меломана”».

Підготовка до першого ефіру стала окремою цікавою історією.

«Я дуже хвилювався, Микола Аммосов завів мене в студію, показав мені на великий електронний червоний годинник і сказав: “Зараз пропікає 18:00, натискаєш на зелену кнопку, кажеш “Добрий вечір, це “Година меломана” — і вперед. Не хвилюйся, я буду поруч. І коли прийшла 18 година, він так блюзнірськи посміхнувся, підняв руку і вийшов зі студії... У мене є запис першої програми, і коли у мене поганий настрій, я його слухаю, цю програму і цей голос», — розповідає Олексій Коган.

Потім було 10 років щоденної програми у прайм-тайм, з 18-ї до 19-ї, і це, за словами ведучого, були найкращі радіороки його життя.

«Я ще раз хочу подякувати всім причетним, а передусім своєму хрещеному татові, першому вчителю й наставнику — Миколі Аммосову. Тепер мені важко уявити своє життя без радіо. Зараз у мене “друге пришестя” на “Промені”, мій тато казав мені: “Так, чувак, а з ким це було на радіо? У кого ще у Радянському Союзі була програма про джаз на одному з центральних радіоканалів у прайм-тайм кожного дня 10 років?”. Я кажу: “Ні в кого”».

Нагадаємо, UA: Радіо Промінь — найперше музичне радіо України. Протягом останніх п'яти років його FM-мережа зросла вп’ятеро. 95% пісень в ефірі UA: Радіо Промінь — українською мовою. 

Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

Фото — Анастасія Мантач