Новини компанії

Лютий 10, 2021

Суспільна телерадіокомпанія висловлює підтримку кримськотатарському телеканалу ATR

В загальному бюджеті України на 2021 рік закладено 50 млн грн за кодом 2610 (субсидії та фінансова підтримка) на виробництво контенту для ЗМІ, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані Росією райони Донецької та Луганської областей, а також на ТОТ АР Крим і м. Севастополь.

Під цим зазвичай передбачалося фінансування кримськотатарського каналу ATR.

Наразі Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України заявляє про намір змінити принцип розподілу цих коштів шляхом оголошення конкурсу на виробництво контенту, цитата: «Станом на сьогодні до міністерства надійшли звернення про допомогу від 14 мовників, усі вони потребують підтримки».

Суспільний мовник розуміє всю важливість конкурентних шляхів розвитку медіагалузі, зокрема через проведення мистецьких конкурсів.

Однак у цьому випадку Суспільний мовник вважає некоректним рішення звести виробництво програм до бізнес-конкуренції між комерційними (і будь-якими іншими) мовниками та каналом ATR, єдиним мовником корінного народу України, який виробляє і транслює через супутник програми на тимчасово окуповані території Криму. Фактично йдеться про загрозу самого існування каналу ATR.

Суспільний мовник вважає неприйнятним для себе брати участь у такому конкурсі, коли і якщо його буде оголошено.

Також Суспільне відкрите до будь-якої співпраці з телеканалом ATR.