Новини компанії

Лютий 01, 2021

UA: Українське радіо відновлює мовлення на середніх хвилях

З 1 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України відновлює мовлення UA: Українське радіо в середньохвильовому діапазоні на частоті 549 КГц.

Середньохвильовий передавач UA: Українського радіо у селі Луч Миколаївської області потужністю 500 кВт, покриває більшу частину території України (вдень — 60% території включно з окупованими територіями, з вечора до ранку — вся територія України). 

«СХ-передавач дійсно  дозволяє закрити  ефірним сигналом Українського радіо значні території. Йдеться про центральні та південні області та Крим. Кіровоградщина,  Миколаївщина, Одещина не мають хорошого покриття в FM-діапазоні, особливо, в сільській місцевості. Тож попри дуже високу вартість трансляції в середньохвильовому діапазоні, ми відновлюємо цей вид мовлення, щоби люди могли слухати програми Суспільного», — зазначив директор з організації та розвитку мереж телерадіомовлення Суспільного Дмитро Грузинський.

«Завдяки тому, що у 2021 році НСТУ отримала повне фінансування, ми змогли відновити мовлення Першого каналу Українського радіо в середньохвильовому діапазоні. Особливо важливо, що відтепер ми зможемо транслювати більше українського контенту для Криму. Дякую, зокрема, Миколі Чернотицькому за допомогу в реалізації цього завдання», — наголосив Дмитро Хоркін, член правління, відповідальний за платформу радіо.

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найпопулярніше розмовне радіо та найбільша FM-мережа України, яка охоплює понад 180 FM-частот.