Новини компанії

Січень 19, 2021

Про «змагання» шістдесятників з Павлом Тичиною — Радомир Мокрик у «Прямій мові» на UA: Радіо Культура

У середу, 20 січня, гостем програми «Пряма мова» з ведучою Оленою Гусейновою на UA: Радіо Культура стане дослідник шістдесятництва, науковий працівник Інституту східноєвропейських студій філософського факультету Карлового університету у Празі Радомир Мокрик

Напередодні 130-ліття від дня народження Павла Тичини ведуча UA: Радіо Культура Олена Гусейнова та історик Радомир Мокрик говоритимуть про Тичину та поетів-шістдесятників. 

Шістдесятники були першим поколінням поетів, які мали б сформуватися під впливом Павла Тичини. 

У світі, де в Україні першої половини ХХ століття не існує соцреалізму та насильства над мистецтвом, Тичина мав би бути поетом-богом, з яким шістдесятники були б змушені по-античному боротися не на життя, а на смерть. Страх впливу, бажання захистити власну поетичну уяву мало спонукати шістдесятників до іронічних та агресивних ігор з авторитетом Тичини. Втім, позапоетична реальність перетворила цей сюжет з вітальної історії конфлікту генія минулого та натхнення сучасних поетів на трагічну історію співчуття та літературного виживання.

Долучитися до розмови можна зателефонувавши до студії за номером: 044 239 62 95. Свої запитання також можна надіслати на студійний Viber: 093 834 59 50.

Нагадаємо, «Пряма мова» — авторська програма Олени Гусейнової про літературний простір у різних вимірах. Голоси письменників і героїв їхніх книжок, книговидавців і книгопродавців, перекладачів і редакторів, теоретиків та істориків літератури. Щосереди на третьому каналі Суспільного радіо о 12:00, одразу після новин.

UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі, у Києві звучить на частоті 97.6 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.