Новини компанії

Листопад 24, 2020

UA: КУЛЬТУРА покаже фільм власного виробництва «Бабусю, розкажи про Голодомор»

У суботу, 28 листопада, до Дня пам’яті жертв Голодомору суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже документальний фільм власного виробництва «Бабусю, розкажи про Голодомор». У стрічці розповідається історія трьох жінок, які пережили Голодомор 1930-х років, крізь призму спогадів їхніх нащадків.

Фільм «Бабусю, розкажи про Голодомор» авторок Анни Єресько та Олени Зашко – це історія про покоління та важливість збереження історичної пам’яті. Бабуся однієї з героїнь Світлани Заліщук залишила після себе щоденник, в якому занотувала свої спогади про страшні часи. 12-річна дівчинка Вероніка з Умані разом із мамою зняли фільм для проєкту «Осінь на Плутоні 2.0» про свою бабусю Ксеню Логвинюк, яка розповідала, де люди знаходили їжу та як рятувалися від голодної смерті. Ще одна 12-річна героїня фільму Саша не застала свою прабабусю живою, але за розповідями батька відтворила переживання своєї родички.       

«Про жахіття Голодомору розказано багато. Ми хотіли поглянути на цю тему через онуків тих, хто вижив у 1932–1933 роках. Це нове покоління, яке продовжує зберігати пам’ять про бабусь і дідусів, передає ці розповіді вже своїм дітям. І це так важливо — не забувати про своїх пращурів і зберігати їхні історії», — говорить одна з авторок фільму Олена Зашко.

У документальній стрічці зібрані унікальні свідчення жінок, за якими можна скласти правдиву картину страшних подій. «Лободу їли, кропиву, продавала на базарі у Жашкові черепах, аби купити трохи хліба, — крізь плач розповідає у фільмі бабуся Ксеня Логвинюк. — Я вижила, братик мій вижив, а один найменший помер. Казав: «Мамочко, я їсточки хочу! Мамочко, я хлібчика хочу!» А де візьмеш, як немає?»

Дивіться документальний фільм «Бабусю, розкажи про Голодомор» 28 листопада о 19:45 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також у мобільному застосунку suspilne.tv.