Новини компанії

Листопад 20, 2020

Прем’єра на UA: КУЛЬТУРА: фільм «Наодинці» за участі Андрія Хливнюка

У суботу, 21 листопада, до Дня Гідності та Свободи, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже документальний фільм «Наодинці». Стрічку зняли засновники Білоруського вільного театру Наталія Каляда і Ніколай Халезін разом з Ендрю Смітом, британським режисером, володарем премій BAFTA та Emmy. Пісня гурту «Бумбокс» стала назвою фільму про Олега Сенцова й інших політичних в’язнів, які перебувають у в’язницях Росії та на окупованих територіях Донбасу й Криму. Фільм знімали з 2017 по 2019 роки в Україні, Білорусі, Канаді, Франції та Британії.

Кінорежисер Ендрю Сміт зняв понад два десятки документальних фільмів. Висвітлював порушення прав людини в Іраку, торгівлю людьми й рабство у Великобританії, продаж дітей для сексуальних послуг у Румунії. Також він знімав на передовій російсько-української війни й створював документальні стрічки про кризу біженців.

«Об’єднавши сили з всесвітньо відомими діячами театру — Білоруським вільним театром, Андрій подорожує світом, щоб розібратися, як успішно протестувати проти дій Кремля. Незабаром Андрій вирішує провести акцію протесту «Концерт для вкраденої землі» на підтримку Олега Сенцова, якого тримають політв’язнем у Росії, та анексованого Криму. Протест проходить на одному з найчутливіших військових кордонів у світі — незаконній лінії розмежування в Каланчаку, встановленій Росією під час анексії Криму», — зазначає британський режисер.

У документальній стрічці через історію оповідача — співака Андрія Хливнюка — глядачі бачать, як мистецтво протистоїть політичній пропаганді та війні. Співак використовує свій голос і мікрофон, щоб вести боротьбу за визволення політв’язнів та говорити про це на весь світ.

«Я музикант, що пише пісні про кохання. Але я хочу використати свою сцену, щоб допомогти моїй країні бути почутою в усьому світі», — каже Андрій Хливнюк в одному з епізодів стрічки.

Окрема сюжетна лінія фільму «Наодинці» розкриває роботу Білоруського вільного театру, який показав громадськості кілька найбільш провокаційних постановок у світі й за останні десятиліття побував на гастролях у понад тридцяти країнах світу.

Зокрема у фільмі «Наодинці» показано репетиції й гастролі театру з виставою «Палаючі двері» про політв’язнів Кремля. Музику до вистави написав барабанщик гурту «Бумбокс» Олександр Люлякін, також у виставі звучить пісня гурту «Наодинці» в етноверсії. Гастролі театру пройшли за кордоном у рамках світової кампанії на підтримку Олега Сенцова та всіх політв’язнів Кремля. Театральна постановка стала однією з десяти найбільших театральних сенсацій за версією видань New York Times і Guardian. 

Андрій Хливнюк організував показ вистави «Палаючі двері» у київському Національному академічному драматичному театрі ім. І.Франка. За словами співака, у виставі «Палаючі двері» звучить однойменна пісня, присвячена Олегу Сенцову, який на той час перебував у ізоляції в одній з російських в’язниць.

Важливою темою фільму «Наодинці» є медійна робота Андрія Хливнюка: він зустрічається з волонтерами, колишніми політв’язнями, сестрою Олега Сенцова, щоб дізнатися про нього більше. 

У документальній стрічці британського режисера також задокументовано підготовку й проведення концерту гурту «Бумбокс» поблизу контрольно-пропускного пункту «Каланчак» у липні 2018 року. Тоді концерт мав відбутися без глядачів, але люди прийшли з окупованих територій. Учасники гурту поділилися своїми враженнями й особистими історіями про те, як російсько-українська війна торкнулася кожного.


Дивіться документальний фільм «Наодинці» 21 листопада о 22:05 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.

Фото — з офіційної facebook-сторінки гурту «Бумбокс»