Новини компанії

Вересень 11, 2020

Оскароносний Джон Вільямс в ефірі UA: Радіо Культура

В ефірі UA: Радіо Культура вийде фрагмент альбому «John Williams — Live in Vienna» з новим трактуванням найпопулярніших музичних творів Джона Вільямса. Запис альбому відбувся на концертах 18 та 19 січня цього року у Віденській філармонії, за диригентським пультом — сам композитор. Фрагмент звучатиме в програмі «Єврорадіо» 11 вересня о 7:15 та 13:10 на UA: Радіо Культура.

Читайте також: UA: Радіо Культура — інформаційний партнер 27 BookForum

Джон Вільямс — сучасний композитор, який пише музику до фільмів. Відомі його роботи до стрічок Стівена Спілберга й Джорджа Лукаса. Серед його досягнень у кіномузиці — 5 статуеток «Оскар» (52 номінації), 5 премій «Еммі», 4 «Золотих глобуси» та 24 «Греммі» (67 номінацій).

Програма концертів, котра стала основою для альбому, містить уривки багатьох творів композитора до таких фільмів, як «Зоряні війни», «Парк Юрського періоду», «Іншопланетянин», стрічок про Індіану Джонса й Гаррі Поттера. Для виконання деяких творів на сцену запросили скрипальку Анне-Софі Муттер.

«У програмі «Єврорадіо» ви почуєте один з останніх передкарантинних виступів маестро Вільямса разом із Віденським філармонійним оркестром, який входить до переліку топ-10 найкращих оркестрів світу. Записано концерт 18 січня 2020 року в ошатній залі Мюзірферайн (Віденської філармонії) в столиці Австрії. Додам, що це довершена зала з акустичного й естетичного погляду. Крім оркестру та маестро, ви також почуєте суперзірку академічної музики, віртуозну скрипальку Анне-Софі Муттер, для якої композитор спеціально зробив нові аранжування своїх творів. Запис цього концерту за підтримки компанії «Ролекс» під назвою «John Williams — Live in Vienna» видав Deutsche Grammophon у середині серпня цього року. Тож фактично українські радіослухачі будуть свідками унікальної радіопрезентації одного з найновіших релізів цієї поважної компанії», — поділилася подробицями ведуча програми «Єврорадіо» Наталія Попудрібко.

Читайте також: Сонати Бетховена прозвучать у виконанні Юрія Кота в Будинку звукозапису

Слухачі почують також коментарі самого Джона Вільямса про історію написання деяких творів. У програмі:

  1. Raider’s March (From "Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark")
  2. Hedwig’s Theme (From "Harry Potter and the Philosopher’s Stone")
  3. Adventures on Earth (From "E. T.")
  4. Luke & Leia (From "Star Wars: Return of the Jedi")
  5. Main Title (From "Star Wars: A New Hope")
  6. The Imperial March (From "Star Wars: The Empire Strikes Back")

Трансляція концерту відбудеться завдяки співпраці з Європейською мовною спілкою, яка надає суспільним мовникам унікальний та найсвіжіший музичний контент.

Читайте також: Суспільне радіо починає мовлення на 12 нових FM-частотах

Нагадаємо, UA: Радіо Культура мовить у Києві на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Також слухайте всі канали Суспільного радіо в мобільному застосунку suspilne.radio.