Новини компанії

Липень 09, 2020

Культовий запис опери Мирослава Скорика «Мойсей» звучатиме в ефірі UA: Радіо Культура

У неділю 12 липня, в ефірі UA: Радіо Культура відбудеться спеціальний випуск програми «Оперний абонемент», під час якого звучатиме знаменита опера Мирослава Скорика «Мойсей». Початок програми о 21:00

Читайте також: UA: Радіо Промінь оголошує мистецький конкурс на часткове виробництво радіопроєкту «Бобіна Party»

Спецвипуск «Оперного абонементу» складатиметься з двох частин. Перша — документальний радіофільм про Мирослава Скорика. А друга частина спецвипуску — унікальний запис опери «Мойсей», який зберігається у Фонді Українського радіо. Перед другою частиною зі вступною промовою до слухачів звернеться Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

«Опера «Мойсей» унікальна тим, що це єдиний в Україні твір, який отримав благословення Іоанна Павла ІІ. Мирослав Михайлович взяв за основу знаменитий текст Івана Франка, поему «Мойсей». Світова прем’єра музичного твору відбулася у 2001 році на сцені Львівської опери. І саме ця постановка звучатиме 12 липня в ефірі», — коментує Олександр Пірієв, керівник музичної редакції UA: Радіо Культура. 

Опера «Мойсей» написана впродовж 2000-2001 років до 100-річчя Львівського оперного театру на замовлення тодішнього директора Тадея Едера. Папа Римський Іоанн Павло ІІ особисто благословив автора опери Мирослава Скорика і виконавця головної ролі Олександра Громиша. Над оперою також працювали: режисер-постановник Збігнєв Хшановський, диригент-постановник Михайло Дутчак, хормейстер Богдан Гирявенко.

Спецвипуск проєкту «Оперний абонемент» звучатиме до дня народження Мирослава Скорика 13 липня йому б виповнилося 82 роки. Оперу «Мойсей» зможуть також почути слухачі UA: Українське радіо 12 липня о 21:05

Нагадаємо, UA: Радіо Культура мовить у Києві на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Також слухайте всі канали Суспільного радіо в мобільному застосунку suspilne.radio.

Фото: opera.lviv.ua