Новини компанії

Липень 07, 2020

До дня народження Мирослава Скорика UA: КУЛЬТУРА покаже гранд-концерт

У неділю, 12 липня о 20:30 та о 22:50 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже концерт пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Напередодні дня народження Маестро глядачі зможуть насолодитися його найкращими творами, оцінити майстерність диригування й авторського виконання музики композитора. 

Про секрети творчості Скорика, історію написання відомої «Мелодії» та найцікавіші моменти співпраці композитора з українськими кінорежисерами розповість його колега і друг, музикознавець і керівник музичної редакції UA: Радіо Культура Олександр Пірієв.

Читайте також: Від римської тоги до мініспідниці — документальний серіал «Історії високої моди» на UA: КУЛЬТУРА

Музичний стиль композитора й музикознавця Мирослава Скорика впізнаваний завдяки використанню фольклорних і джазових мотивів. Він заворожує мелодійністю і яскраво відображає український колорит. У доробку композитора — як класичні твори для симфонічних і камерних оркестрів, музика до опери й балету, так і джазові імпровізації з українськими мотивами й навіть естрадна музика.

Творчість метра супроводжує найкращі здобутки української культури. Мирослав Скорик написав музику до культового фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Музика до стрічки «Високий перевал» Володимира Денисенка стала відомою завдяки його «Мелодії». 

У гранд-концерті до дня народження Мирослава Скорика прозвучать його найвідоміші твори: 

  • «Приємна прогулянка» у виконанні самого композитора; 
  • «Гуцульський триптих»; 
  • «Симфонієта»;
  • фрагмент із циклу «24 каприси Паганіні»; 
  • «Концерт № 2 для віолончелі з оркестром» із музичного проєкту «Три С»;
  • «Варіації на Шведську тему» для фортепіано і камерного оркестру; 
  • легендарна «Мелодія»; 
  • джазові твори Мирослава Скорика.

Запрошуємо провести вечір з Маестро Скориком на телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.

Фотографував Юрій Прияцелюк