Новини компанії

Червень 16, 2020

«Вавилон ХХ» і «Лісова пісня» — українська кінокласика у вихідні на UA: КУЛЬТУРА

Цими вихідними, 20 та 21 червня, о 18:50 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА — вечори української кінокласики. Це кіно з хорошою літературною основою, добірним акторським складом і нестандартним режисерським втіленням, що стало класикою українського кінематографа. А як відомо, класика актуальна завжди, тож запрошуємо до перегляду на вихідних.

Суботнього вечора дивіться фільм Івана Миколайчука «Вавилон ХХ».

Читайте також: Роберт Паттінсон та Джессі Айзенберг у п'ятірці фільмів про чоловіків на UA: КУЛЬТУРА

У цій стрічці актор і режисер Іван Миколайчук втілив своє поетичне бачення України перших десятиліть ХХ століття. За основу сценарію він узяв роман Василя Земляка «Лебедина зграя» про початок колективізації в Україні й перетворив на поетичну притчу. До участі у фільмі Миколайчук запросив зірок українського кіно: Таїсію Литвиненко, Леся Сердюка, Любов Поліщук, Борислава Брондукова та Анатолія Хостікоєва. Режисер обрав для знімання мальовничі краєвиди села Витачів, що на Дніпрових кручах Київщини. Сам він у власному фільмі зіграв сільського філософа Фабіана, котрий намагається збагнути плин історії і місце людини в ньому. «Cogito ergo sum, — каже філософ Фабіан, — Я мислю, отже, я існую». Художньо довершені кадри фільму й роздуми про життя вдало доповнюються гумористичними замальовками сільського побуту. 1979 року стрічка здобула головний приз фестивалю «Молодість». Це кіно, яке варто передивлятися.

У неділю дивіться екранізацію драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» режисера Віктора Івченка. 

У фільмі знялися ще зовсім юні Раїса Недашківська (Мавка) й Ада Роговцева (Русалка Польова). Решта акторів стрічки — корифеї українського кіно. Дядька Лева зіграв Петро Вескляров, більш відомий як ведучий дитячої телепрограми Дід Панас, а в ролі матері Лукаша — Варвара Губенко, дружина українського письменника Остапа Вишні (Губенка). Ну й звісно, поетичне слово Лесі Українки, знайоме всім зі шкільної програми, набуває тут живого звучання. Фінальний монолог «О, не журися за тіло...» у виконанні Раїси Недашківської нікого не залишить байдужим. Тож запрошуємо всіх до перегляду. 

Нагадаємо, телеканал UA: КУЛЬТУРА також можна дивитися на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.