Новини компанії

Травень 22, 2020

Симфонічний оркестр Українського радіо зіграв перший концерт після запровадження карантину

Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо зіграв перший концерт після запровадження карантину через пандемію COVID-19. Глядачі побачать його вже цієї суботи, 23 травня, на фейсбук-сторінках Будинку звукозапису Українського радіо, UA: Радіо Культура, UA: КУЛЬТУРА, Симфонічного оркестру Українського радіо, а також на ютуб-каналі оркестру. Початок трансляції о 20:00.

Концерт покажуть у записі. Виконуватиме музику струнний оркестр, позаяк для групи духових інструментів карантинні обмеження суворіші.

Читайте також: Канали Суспільного радіо почали FM-мовлення ще у 18 містах

«Через карантин оркестр не мав змоги збиратися понад два місяці. Коли Кабінет Міністрів дозволив репетиції художніх колективів, ми повернулися до роботи. На сцені забезпечили дистанцію два метри між учасниками оркестру. У концерті взяли участь дев’ятнадцять музикантів — усі в масках. Важливо починати грати й повертатися до життя. Ми це зробили першими, сподіваюся, за нашим прикладом підуть колеги», — зазначив художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко.

На концерті прозвучать твори Едварда Гріга, Сергія Рахманінова, Джоржа Гершвіна, Бели Барток та Антоніо Вівальді.

«Кожен свідомий українець робить свій внесок відповідно до викликів, які постають: лікарі героїчно рятують життя, бізнес дає економіці дихати, а інструментом музикантів є музика. Роль мистецтва — підтримувати, надихати. Тому Симфонічний оркестр Українського радіо не міг лишитися осторонь і, суворо дотримуючись правил соціального дистанціювання, записав концерт. Ми закликаємо українців дбати про своє здоров'я та здоров'я близьких. Симфонічна музика — прекрасна. Чудово, що ми маємо змогу зробити так, аби її міг чути кожен», — прокоментував член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін.