Новини компанії

Травень 06, 2020

UA: КУЛЬТУРА відзначить День пам’яті та примирення спецефіром

8 травня суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА долучиться до європейської традиції відзначення Дня пам’яті та примирення, присвяченого жертвам Другої світової війни.

Цього дня телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже спецпроєкт і документальний фільм власного виробництва.

О 19:30 у спецпроєкті до Дня пам’яті та примирення ведучий Юрій Макаров разом із гостею студії керівницею програм Центру досліджень визвольного руху Яриною Ясиневич поговорять про історичну пам’ять і виклики сучасності.

Читайте також: На UA: Радіо Культура — прем'єра радіофільму до Дня пам'яті та примирення

Зокрема, поміркують, які уроки українці взяли з власної історії, аби успішно відповідати на виклики сьогодення, яким курсом рухається українське суспільство й що визначає його вибір сьогодні. 

Про дослідження медійного наративу про події Другої світової війни в спецпроєкті розповість директор Українського інституту Володимир Шейко

О 21:30 дивіться документальний фільм виробництва UA: КУЛЬТУРА «Примирення з перемогою». Стрічка досліджує ставлення українців до вшанування подій Другої світової війни 8 та 9 травня. Відзначати День вшанування пам’яті жертв Другої світової війни чи День перемоги? Де в цьому контексті місце пам’яті про воїнів УПА та як впливає на розуміння теми війна на сході України — про все це розмірковують мешканці різних регіонів України.

Окрім того, упродовж дня в ефірі UA: КУЛЬТУРА — добірка документальних і художніх фільмів про долі борців із нацизмом під час Другої світової війни та воїнів, які захищають кордони на сході України сьогодні.

О 09:00 дивіться документальний фільм «Іспит на людяність» про нацистську окупацію Вінницької області в 1941–1944 роках. Саме у Вінниці 1943 року нацисти намагалися відвернути увагу від злочинів Голокосту, відкривши масові поховання українців, репресованих НКВС під час «Великого терору» в 1937–1941 роках.

О 12:20 до уваги глядачів художній фільм студії імені Олександра Довженка «Українська вендета» про помсту матері за сина, що загинув у боротьбі з нацистами.

О 14:25 — художній фільм «Страчені світанки» режисера Григорія Кохана про партизанську боротьбу УПА проти більшовицького ладу на знову окупованих ними землях Західної України.

О 18:20 на UA: КУЛЬТУРА телепрем’єра — документальна драма «Родинна справа» режисера Валерія Балаяна. Це історія про три сім’ї зі Східної України — із Сум, Дніпропетровщини та Луганщини, — яких поєднує вибір. 2014 року, коли Росія розв’язала війну проти України, кожна родина вирішила захищати Батьківщину від російського агресора. Це стало їхньою родинною справою. Сценарій для фільму написав український письменник і журналіст Євген Положій. 

О 22:00 дивіться прем’єрний телепоказ документального фільму «Брати по зброї» режисера Сергія Лисенка. Фільм містить історії життя українських бійців російсько-української війни. Їх зібрали три волонтери, які понад чотири роки возять гуманітарні вантажі всією лінією фронту. «Життя мешканців «сірої зони», бої, жарти, похорони, дорожні пригоди та обстріли — це все складається в єдину мандрівку до іншого світу, світу війни».