Новини компанії

Квітень 02, 2020

На Платформі Ради Європи опублікували заяву щодо урізання бюджету Суспільного

На Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів опублікували заяву про занепокоєння щодо зменшення фінансування UA: Суспільне мовлення. 

Повідомлення подала Європейська мовна спілка (ЄМС) — асоціація європейських суспільних мовників. Офіційна публікація означає визнання недофінансування Суспільного загрозою свободі медіа.

«Кабінет Міністрів України запропонував значно скоротити фінансування Суспільного мовника України, що може критично підірвати його здатність працювати в майбутньому», — ідеться в заяві. 

У повідомленні наголошують, що постійне недофінансування мовника впродовж останніх років негативно вплинуло на його розвиток та інвестиції в нові технології і платформи. Це суперечить, зокрема, Рекомендації 1878 (2009) Парламентської асамблеї Ради Європи щодо фінансування суспільного мовлення, яка вимагає повноцінного фінансування UA: Суспільне мовлення, а також порушує Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення», який гарантує фінансування мовника, яке не було виділеним із першого дня існування телерадіокомпанії. 

Платформа Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів є публічним простором, що має на меті захист журналістів, надання відповіді на загрози й випадки насильства щодо працівників медіа та створення механізму раннього запобігання й можливостей реагування в межах Ради Європи.

Після оприлюднення повідомлення на Платформі Ради Європи уряд України повинен офіційно відреагувати на заяву.