Новини компанії

Березень 04, 2020

На Суспільному через арештовані рахунки скасовують журналістські відрядження

Працівникам Суспільного мовника довелося скасувати три відрядження на спортивні змагання через накладений арешт на рахунки Суспільного.

Наразі арешт рахунків призвів до скасування відрядження спортивних журналістів на Чемпіонат світу зі скелетону в німецькому Альтенберзі й на сьомий і восьмий етап Кубка світу з біатлону, які відбудуться в чеському містечку Нове Место та фінському Контіолагті.

За словами виконавчого продюсера ТО спортивних програм Микити Хорозова, Суспільне через скасовані відрядження втрачає можливість показувати своїм глядачам ексклюзивний контент із місця змагань.

«Біатлон — це той вид спорту, який телеканал успішно транслює вже багато років. Його рейтинги зростають рік у рік і нині належать до топу програм UA: ПЕРШИЙ. Прагнучи залучити нову аудиторію, ми купуємо права на трансляції на багато років уперед, вкладаємося в розкрутку продукту, шукаємо свіжі творчі рішення. Відправляючи журналістів у відрядження на місце змагань, ми отримуємо унікальний матеріал із місця подій — це включення в програми «Спорт» та «UA: Біатлон. Студія», додатковий контент для діджитал-платформи, ексклюзивні сюжети для «Новин». Тому нам дуже шкода, що через скасовані відрядження глядачі не побачать багато цікавинок, які ми для них підготували», — розповів Микита Хорозов.

Зазначимо, що відрядження команди UA: КУЛЬТУРА на Берлінале минулого тижня стало можливим завдяки особистому фінансуванню поїздки виконавчим продюсером телеканалу UA: КУЛЬТУРА Лук’яном Галкіним.

«Цьогорічний Берлінале відзначився участю низки важливих українських стрічок і кінематографістів — прем'єра «Номерів» Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва, «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик, що отримав важливу нагороду на престижному американському кінофестивалі «Санденс», проєкт фільму «Відблиск» Валентина Васяновича на Berlinale Co-production Market. За день до вильоту стало відомо, що грошей на закордонне відрядження ми не отримаємо. Як продюсер телеканалу я вирішив, що проєкт має відбутися як пріоритетний, але й залучені до нього виконавці не мають постраждати. Що робити в такій ситуації? Фінансувати проєкт власним коштом. Як сумно жартували з колегами, самостійне фінансування незалежного кіно — уже звична справа, але самостійне фінансування телевиробництва на Суспільному — щось новеньке. Сприймаємо це як досвід роботи з принципово новим рівнем ризиків», — зазначив Лук’ян Галкін.

Нагадаємо, роботу Суспільного заблоковано. Постановами Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 18 лютого 2020 року та від 20 лютого 2020 року №61321781 було накладено арешт на кошти, що є на рахунках Суспільного мовника.